Mektup 14 MART 2010 / 18:00

Merhaba,mektup2

mektup3

Son dönemde eğitim konusunda pek çok projeyle ilgili duyumlar alıyorum. Bu hafta sana bu projelerden bahsedeceğim. Bunların ilki Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması. Bu yarışmanın Elginkan Vakfı sponsorluğunda ODTÜ VE ODTÜ Teknokent tarafından 2005 yılından beri düzenlendiğini biliyorsundur. Teknolojiye yönelik iş fikrine sahip girişimci öğrenciler, 75 bin TL değerindeki ‘Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü’, 50 bin TL değerinde ‘Savunma Sanayi Müsteşarlığı Özel Ödülü’, 50 bin TL değerinde ‘Türk Telekom Özel Ödülü’ ve 25 bin TL değerinde ‘OSTİM Özel Sanayi Ödülü’ için yarışacaklar. Duyduğuma göre her dört kategoride de yarışan ve birinci olan hak kazanan katılımcılar, para ödülünden daha fazlasını kazanacaklarmış. Ayrıca ODTÜ Teknokent’te 3 yıl süreyle ücretsiz ofis alanı, iş planı ve girişimcilik kursları, uluslararası fuar katılımları, hukuki ve teknolojik danışmanlık hizmetleri gibi pek çok fırsat, finale çıkmaya hak kazanacak öğrencilerin olacakmış. Yarışmaya 9 Nisan 2010 tarihine kadar www.yfyi.info adresinden kayıt yaptırabilirmişsin, bilgin olsun.
Şimdiyse sana İstanbul Kültür Üniversitesi’nin birçok projesini aktarmak istiyorum. Bence gerçekten başarılı projeler bunlar. Üniversitenin Ar-Ge merkezi ve İstanbul il Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Yönver adıyla bir proje gerçekleştirilmiş. Bu proje kapsamında 805 lise müdürüne yüksek öğrenime giriş sürecine yönelik bilgilendirme konferansı verilmiş. Eğitimde ve yeni sınav sisteminde bu kadar soru işareti varken böyle bir eğitimin öğrencilere de yansıyacağını düşünerek güzel bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Kültür Üniversitesi’nde Enbe Orkestrası eşliğinde her ay bir konser veriliyormuş. Bu ayki konukları Volkan Konak’mış, önümüzdeki ay da Ajda Pekkan konser verecekmiş. Ne yalan söyleyeyim, bunu duyunca bir anda orada öğrenci olma isteği doğdu bende.
Kültür Üniversitesi’nden bir de sergi haberi paylaşacağım seninle. Mardin’in yapıları, insanları ve gündelik yaşamını ortaya koyan “Mardin’im Katman Katman” başlığı altındaymış bu sergi ve bir ay boyunca açık kalacak.
İki yarışmadan daha bahsederek bu haftaki mektubuma son vermek istiyorum. Yarışmanın ilki Kingston Technology Company’nin Amerika ofisinde düzenlediği yarışma. En güzel USB’yi Sen Tasarla, Ödülü Sen Kazan! adıyla USB tasarım yarışması için tasarımlar www.kingston.com/turkey/usbdesign adresinden yüklenebiliyormuş.  Web sitesi üzerinden yapılan oylama Kingston Amerika ofisi çalışanlarından oluşturulacak jüri tarafından değerlendirilecekmiş. Ve son yarışma da Danette’nin “Çat Kapı” çevrimiçi bilgi yarışması. www.danettecatkapi.com adresinden ünlüler hakkında sorulara doğru yanıt vererek Nintendo Wii, dijital fotoğraf çerçevesi, Monopoly, Tabu ya da Jenga oyunlarından birini kazanıyormuşsun.
Bu hafta da sana güzel haberler aktarmaya çalıştım. Umarım hoşuna gider. Hoşçakal.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics