Mektup 11 MART 2013 / 08:28

Merhaba,

Bu hafta yine bir kitap tanıtımı ile başlamak istiyorum mektubuma. İlk romanı Mordan Öte Kadınlar’ı tanıtmıştım bu sayfalarda. Kendisi ikinci kitabını yazmış ve yayınlanmış. Hanzade Özerten’den bahsediyorum. Sektörde pek çok kişi kendisini tanıyacaktır. Yeni romanının adı İtiraf ve Minval Yayınevi tarafından basılmış. Kendisi imzalı kitabını göndermiş. Bir çırpıda okuyuverdim. Burada bir özet yapmak istedim ama sonra vazgeçtim. Yok oluştan yeniden var olmaya uzanan bir aşk öyküsü olarak tabir edilen romanı herkes okumalı bence.
Dünyanın en önemli müzik otoritelerince 20. ve 21. yüzyılın en üstün keman virtüözü kabul edilen Itzhak Perlman, 28 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde vereceği konser için Türkiye’ye geliyormuş. En İyi Oda Müziği ve En İyi Enstrümantal Solocu Performansı gibi toplamda 5 ayrı dalda Grammy Ödülü’ne sahip olan Perlman’ın, Harvard, Yale, Brandeis, Roosevelt, Yeshiva ve Hebrew üniversitelerinde fahri ve onursal doktoraları bulunuyor. Konser biletleri aylar önceden tükenen, Schindler’in Listesi ve Kadın Kokusu filmlerinden de tanıdığımız Itzhak Perlman’ın konser biletleri biletix.com üzerinden satılıyormuş. Çok geç kalmadan hemen biletlerini al bence, kalmayabilir ve üzülebilirsin.
Seray Vural Zekeriyaköy Sanat Grubu ile Ormanada evlerinin sosyal tesisinde düzenlenen sergiye porselen düzenlemeler ile çalıştığı resimleriyle katılmış. Vural, eserlerinde yaşanmışlıklara, zaman içerisinde biriktirilenlere, üst üste gelen hayatlara, zamanın getirdiklerine dikkat çekiyormuş. Uzun yıllar yurtdışında yaşayan ve 9’u yurtdışında olmak üzere 13 sergi açan Vural’ın bu sergisine gitmek isteyenler Ormanada sosyal tesislerine yolunu düşürmeleri lazım.
Şimdi de yeni bir çevrimiçi eğitim desteğinden bahsedeceğim. Yeni kurulan Mavikep, yeni sistemiyle üniversite hazırlıktan yabancı dil ve KPSS çalışmalarına kadar pek çok farklı alanda çevrimiçi hizmet verecekmiş. Mavikep, pratik, hızlı ve anlık çözümlerle öğrencilerin yardımına koşup zorlu sınavlar öncesinde ders çalışmayı onlar için eğlenceli bir hale getirecekmiş. İlk kullanımda 15 dakikalık ders hediye edilen siteyi blog.mavikep.com adresinden takip edebilirsin.
Atölye Tayfası’ndan daha önce bahsetmiştim. Şimdi yeni oyunları Asosyal Medya ile seyirci karşısına çıkıyorlarmış.
“Akıllı telefonunu yakınında tut, bilgisayarının başından sakın ayrılma, onlar artık bizim duyu organlarımız. Facebook’ta etkinlikleri aman kaçırma, Twitter’da ne yaptığını yazmazsan, Foursquare’de yerini bildirmezsen, Instagram’da kedi fotoğrafı paylaşmazsan, ask.fm’de anonim sorulara cevap vermezsen, Youtube’da popüler videoları ezberlemezsen, sen aslında hiç yaşamıyorsun” diyorlar ve bu dediklerini sahnede yansıtıyorlarmış. Çok merak ettim bu oyunu açıkçası, hemen www.atolyetayfasi.com adresine girip bilet alacağım.
Bu haftalık da bu kadar, haftaya yeni paylaşımlarda bulunmak üzere hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:912

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics