Mektup 21 MART 2010 / 18:00

Merhaba,

Bu hafta mektubuma çevrende birçok sağlık mensubunun olduğunu bildiğim için şu yeni yapılandırılan sosyal ağdan bahsederek başlamak istiyorum. www.farmacafe.com sitesi tüm sağlık mensubunun seviyeli, bilimsel ve sosyal birliktelik yaşaması için hazırlanmış. Günlük yaşantısında birlikte olamayan bizler için bu tür sosyal ağların çoğalması gayet güzel bence.
Geçen gün bir arkadaşım bu mektubu her hafta bir kavramı öne çıkararak yazıyorsun demişti. Onu doğrular nitelikte bu hafta da kadın ve kadınla ilgili güzelliklerden bahsederek devam etmek istiyorum.

mektup4İletişimci Hanzade Özerten’i tanıyorsun. İlk romanını çıkarmış Hanzade Hanım. “Mordan Öte Kadınlar” adıyla yayınlanan bu roman yüzyıllardır süregelen kadın ve erkeklerin arasındaki ilişkileri aktarıyor. Belgin ve Selim ana karakter olarak görünen kitapta, yan karakterlerin ana karakterleri sarsabildiği dipsiz kuyuların da mevcudiyeti söz konusu satır aralarında. Şiddetle okumanı öneririm. Bir kitap da Ortadoğu’nun yazarlarından Shifra Horn’un ünlü eseri Four Mothers, Dört Anne adıyla Türkçeleştirilmiş. Kudüs’te yaşayan bir ailenin beş kuşağının yaklaşık yüz yıllık öyküsü ele alınmış bu kitapta. Ailenin özelliği kadınlardan oluşması ve üzerinde bir lanet bulunması. Bu ailede kadınlar hep kız doğurmakta ve aynı anda kocaları kayıplara karışmaktadır. Bu lanet kuşaklar boyu devam eder; ta ki öyküyü anlatan Amal bir erkek çocuk doğurana kadar. Hepsi birbirinden farklı kişiliklere sahip olan kadınların ortak bir noktası vardır: Yanlarında erkekleri olmadan, yaşadıkları tüm sıkıntılara rağmen pes etmeden hayatın zorluklarına karşı direnmek ve çocuklarını yetiştirmekmiş. Bu kitabı okuduktan sonra seninle de paylaşmak isterim.
mektup3Geçen günlerde emeklilik sigortasını yaptırmak için araştırmalar yapmıştım. Anadolu Hayat Emeklilik’te karar kıldım. Sitelerini incelerken orada bir yarışma gördüm. Kadınlara özel fotoğraf yarışması “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” konusuyla tüm kadınları deklanşöre basmaya davet ediyor. www.anadoluhayat.com.tr sitesinden ayrıntıları öğrenebileceğin yarışmada sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların sahiplerine para ödülleri de varmış. Haydi tüm kadınlarımıza duyuralım bu bu yarışmayı.
Bir etkinlik de 8. Uluslararası Filmmor Kadın Filmleri Festivali. İstanbul Modern Sinema’da gerçekleşen bu festivalin bu yılki cümlesi “Umut Kadınlarda!”. Uzun ve kısa metrajlı toplam 23 filmin gösterileceği festivalde düşünceleri duyguları, deneyimleri, düşleri ve umutlarıyla kadınlar başrolde. Yerimizi ayırttım ona göre.
Son olarak da Vodafone’un hız testini yaptığımı seninle paylaşmak istedim. Bugünlerde biliyorsun operatörlerimiz 3G hızlarını uzmanlara ölçtürme çabası içindeler. Vodafone’un Maslak’taki plazasında 3G hızının 42 mbps’ye kadar çıktığını kendi gözlerimle gördüm. Yakında mobil telefonlardan tüm işlemlerimizi yapacağımızın bir göstergesidir bu bence.
Bu haftalık da bu kadar, haftaya yepyeni güzellikleri paylaşacağım seninle. Nereden haberin oluyor bunca şeyden dersen sağolsun artık bütün şirketler haberdar etmek için tüm etkinliklerini bizimle paylaşıyor.  Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:763

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics