Mektup 22 NİSAN 2013 / 08:23

Merhaba,

Hiçbir şeyden çekmedim şu e-devlet şifresinden çektiğim kadar diyerek mektubuma başlıyorum. Sürekli şifreyi unutuyorum ya da fazla girmediğim için şifre kendini imha ediyor ve sürekli yeni şifre alıyorum. Sevgili devletim benden epey zengin oldu, her seferinde para ödüyorum bildiğin gibi. Ne yapalım bu şifrelerden aldığı paraya ihtiyacı var demek ki devletimin.
Zonguldak Ereğli ve Çevresini Kalkındırma Derneği (ZERÇEV) tarafından 3 yıldır Karadeniz Ereğli’deki ilk, orta ve lise öğrencileri arasında gerçekleştirilen “Benim de bir iş fikrim var!” proje yarışması var sırada. Bu yarışma bu yıl Bülent Ecevit Üniversitesi işbirliği ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle Zonguldak, Bartın ve Karabük’ü de içine alan daha büyük bir etkinliğe dönüşecekmiş. Özel ve resmi, ortaokul ve lise tüm öğrencilerin 13 Mayıs’a kadar projelerini gönderebilecekleri yarışmada dereceye girecek öğrenci ve rehber öğretmenlere ödüller verilecekmiş. Birinciye 1 cumhuriyet altını, ikinciye, yarım cumhuriyet altını ve üçüncüye çeyrek cumhuriyet altını olarak belirlenmiş hediyeler. Ayrıntıları erisgem@hotmail.com adresine e-posta ile başvurarak alabilirsin.
Oğlum küçükken hep yaz kampı arar dururdum, şimdi büyüdü ama benim gibi çok aile vardır diye düşünerek bana gelen bir yaz kampını burada duyurmak istiyorum. Okan Üniversitesi Okan Adventure Camp adıyla düzenliyormuş bu kampı. Çocuklara macera ve eğlence dolu bir kamp deneyimi yaşatmak için hazırlıklarını tamamlamışlar. Tuzla’da 160 bin metrekare alan üzerine kurulu Okan Üniversitesi ve Okan Koleji, 4-15 yaş arasındaki çocukların kendi yaş grupları içinde katılabileceği bir kampmış bu. Haziran ayında kapılarını açacak olan Okan Adventure Camp, hepsi alanlarında uzman yerli ve yabancı koçlarla sadece İngilizce’nin konuşulduğu bir yaz kampı olarak tasarlanmış. Böylece çocuklar bir yandan yabancı dil bilgilerini pekiştirirken bir yandan da farklı aktivitelerle sosyal gelişimlerine katkı sağlayacağını düşünüyorum. 17 Haziran ile 26 Temmuz arasında düzenlenen kampta psikolog desteği de sağlanacakmış. Daha ayrıntı istiyorsan ve nasıl başvuracağım diyorsan www.okanadventurecamp.com adresini tıklaman gerekecek.
Geçen hafta bir üniversite öğrencisinden bir mektup aldım. Mektubu burada paylaşmak istiyorum. “Ben Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. Maalesef Milli Eğitim Bakanlığının bilgisayar öğretmenlerine ve bilgisayar derslerine bakış açısı son derece olumsuz, bu durum da bizleri çok üzüyor. Bilişim çağında eğitimin, bilişim olmadan eksik kalacağını bildiğimiz için “Her Okulda Bir Bilişim Öğretmeni Olsun” sloganıyla bir imza kampanyası başlattık. Bu konuda bizlere yardımcı olabilir misiniz?” diyor öğrencimiz. Kampanya linki: http://www.change.org/bilisimogretmeni olarak belirlenmiş ve bir şeyleri kabul ettirmek için imza isteniyor. Şimdiye kadar ben dahil 7668 kişi imzasını atmış bu linke. Sen de bu linke girip imzalarsan destek çoğalır ve bilişim öğretmenleri okullarımızda çoğalır diyorum.
Anadolu Hayat Emeklilik tarafından yedincisi düzenlenen “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması sonuçlanmış. Modern Yalnızlıklar adlı fotoğrafıyla birinci Nurten Öztürk olmuş. Seyhan Babal Sınırsız adlı fotoğrafı ile ikinci olurken Tuğba Yüksel İsimsiz fotoğrafıyla üçüncü olmuş. 1134 yarışmacının 5143 fotoğrafla katıldığı yarışmaya katılan kadınlarımızı kutlayarak mektubumu bitiriyorum. Bu hafta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı biliyorsun, kutluyorum ve yeniden görüşmek üzere diyorum, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:918