Mektup 28 MART 2010 / 18:00

Merhaba,

Bu hafta da sana yazabilmek çok hoş. Sana yazdığım kitap önerileri, film ve sergi önerileri hakkında eserlerin sahiplerinden geri dönüşler almaya başladım. Tabii ki beğenilmek kimin hoşuna gitmez ki? Bizim gibi filmseverler ve takip edenler için hazırlanmış bir yarışmadan söz etmek istiyorum. Cinecity’nin web sitesinde 99 filmi sobeleyenlere 1 yıl bedava sinema bileti veriyorlarmış. Oyun, yerli ve yabancı filmlerin orijinal isimleri üzerinden ilerliyor. Semboller de filmi değil o filmin ismini çağrıştırıyor. Örneğin: ‘İki tane çene’ figürünün üstüne tıkladığınızda ’The Jaws’ yazıyorsunuz ve doğru filmi bulmuş oluyorsun. Ya da ‘Yeşil Sk.’ tabelasının baktığı yönde kavga eden adamların üstüne tıkladığında açılan kutucuğa ‘Green Street Hooligans’ yazıldığında doğru cevabı bulmuş oluyorsun. www.cinecity.com.tr ya da www.99filmesobe.com sitelerine her girişinde, başta kaydolduğun için oyun baştan başlamıyor; kaldığın yerden devam edebiliyorsun. Yarısına geldim, sen de dene başarılı olabilecek misin bakalım.
Geçen günlerde Veritas Şarap Eğitim ve Organizasyon şirketi tarafından düzenlenen Masters of Wine Weekend İstanbul etkinliğine dünyaca ünlü dokuz şarap degüstatörü katılmış. Türk şaraplarına hayran olan degüstatörler, kör tadımla yaptıkları değerlendirmede Chateau Kalecik Karası 2005’e 83 puan vererek 6. Türk şarabı olarak seçmişler. Ustalardan büyük beğeni toplayan Şato Kalecik, kısıtlı sayıda ve Türkiye’de yaygın olmayan şato tarzında, Kalecik’te kendi bağlarının üzümlerinden üretiliyor ve bağında şişeleniyormuş. Senin gibi şarap tutkunlarına www.satokalecik.com.tr sitesine girerek daha fazla bilgi alabilmelerini ve sonrasında da bu şarabın edinilmesini öneririm.
mektup3Tuluyhan Uğurlu’yu yakından takip ettiğini biliyorum. Onun için bu konserinden seni bilgilendirmek istedim. Paris’te eski tiyatro salonu Theatre Ranelagh’da Dünya Başkenti İstanbul isimli eserini senlendirecekmiş. Haberin olsun.
Digiturk’ün var mı bilmiyorum ama Disney XD kanalını takip ediyorsan yeni yayınlanmaya başlayan müzik komedi dizisi “Bizim Rock Grubu”nu da biliyorsundur. Dizinin tanıtımı için Mor ve Ötesi üyelerinden Harun Tekin ve Burak Güven, İstinye Park’ta 10 Nisan tarihinde sahne alacakmış. Daha ayrıntılı bilgi istersen www.disneyxd.com.tr adresini tıklarsın. Çocuklarımızı izlemesi için götürelim, olur mu?
Bu haftalık da mektubumun sonuna geldim ama küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum. Vodafone’un, Webşın ürününün yeni sürümü 5.0 için başlattığı ödüllü Widget Geliştirme Yarışması’nda başvuru süresi 9 Nisan’a kadar uzatılmış. Daha önce sana bu yarışmadan bahsetmiştim, şimdi de uzayan süresini bildirmiş olayım. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:764

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics