Mektup 29 NİSAN 2013 / 08:16

Merhaba,

Her şeyin daha güzel olmasını dileyerek başlıyorum mektubuma. Geçen hafta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladık biliyorsun. Bu vesileyle birçok etkinlikten haberim oldu, senin için seçtiklerimi paylaşıyorum. Trakya bölgesindeki çeşitli ilkokullarda Sevimli Hayvanlar Su Peşinde animasyon filmi Philips TV’lerle 3D teknolojisiyle gösterilmiş. Macera, aksiyon ve komedinin içiçe geçtiği bu animasyon filminde çocuklara eğitici bazı mesajlar da verilirken, çocukların günümüzün en son teknoloji eğilimlerinden biri olan 3D ile deneyim yaşaması hedeflenmiş. Gösterimler üstün teknolojili 6000 serisi 3D TV’ler ve yine yüksek performans sunan Philips marka ses sistemleri çocukların hizmetine sunulmuş.
Çocuk Bayramı nedeniyle 4. Uluslararası Aliağa Özgür Dünya Çocukları Şenliği düzenlenmiş. “Bi dünya çocuk Aliağa’ya geliyor” sloganıyla düzenlenen şenliğe Bosna Hersek, Bulgaristan, Macaristan, Kazakistan, Makedonya, Romanya ve Sırbistan’dan 200 çocuk katılmış. Misafir öğrenciler, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile belirlenen ailelerde misafir olmuş. Şenlikte öğrenciler ülkelerinin yöresel kıyafetlerini ve danslarıyla izleyenleri cezbetmiş. Bunun gibi pek çok şenlik düzenlendi yurdumda, iyi ki Atamız bu günü bize armağan etmiş de tüm dünya bizi tanıyor böylelikle.
Yapı Kredi Özel Bankacılık merkezi Hisseli Harikalar Kumpanyası Meraklılarından Sıra Dışı Objeler Sergisi’nin dördüncüsü 17 Nisan - 24 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankaralılarla buluşuyormuş. Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilen sergide, toplam 250’ye yakın eser yer alıyormuş. Benim gitmem zor ama Ankaralı arkadaşların bu sergiyi zevkle izleyeceğinden eminim.
Dostoyevski’nin unutulmaz eseri ‘Yeraltından Notlar’, Rus Kültürü Festivali kapsamında bir kez daha tiyatroya uyarlanmış. Celal Mordeniz’in yönettiği Nadir Sarıbacak’ın rol aldığı oyun, geçtiğimiz hafta Üsküdar Tekel Sahnesi’nde seyirci karşısına çıkmış. Sarıbacak, başarılı oyunculuğuyla iki saat boyunca seyirciyi Dostoyevski’nin huzursuz kahramanının dünyasında yaşatmış. Ömrünü normal insanların huzur dolu hayatını kıskanmakla geçiren ve fakat hiçbir zaman onlar gibi de olmak istemeyen, çelişkilerle dolu, alabildiğine kederli ve yalnız bir adamın çok da hüzünlü olmayan monoloğu 4 Mayıs Cumartesi günü ODTÜ Tiyatro Festivali’nde sahnelenecekmiş. Ayrıntıları www.seyyarsahne.com adresinden alabilirsin.
Söylemek için çok erken ama ben yine de söylemeden geçemeyeceğim. İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali’nin 5. sinin tarihi 30 Ekim - 3 Kasım tarihinde ve teması Şehir ve Oyun olarak belirlenmiş. Bu edebiyat festivali bu sene dünyanın en önemli üç festivalinden biri olarak görülen HAY’ın Türkiye ortağı olmuş. Festival ile ilgili ayrıntıları zamanla sana iletirim ama sen de http://www.itef.com.tr/ adresinden takip edebilirsin.
Son olarak Megastar Tarkan’ın, kurucuları arasında yer aldığı ve sakin şehir Seferihisar’da açılacak Doğa Okulu’nu desteklemek amacıyla 5 Haziran’da İzmir Arena’da “Doğa sensin!” isimli bir konser vereceğini söylemek istiyorum. Biletleri Biletix’te satışa çıkarılan konserin tüm geliri Doğa Derneği ve Seferihisar Belediyesi ortaklığı ile kurulan Doğa Okulu’na aktarılacakmış. Bu haftalık bitirdim mektubumu, haftaya yeniden yazacağım, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:919

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics