Mektup 20 MAYIS 2013 / 08:20

Merhaba,

Güzel bir haftadan selamlıyorum seni. Bu hafta mektubuma bir konser ile başlangıç yapmak istiyorum. Tüm bilet geliri Buğday Derneği yararına kullanılacak olan “Buğday İçin Söylüyorlar” konseri 30 Mayıs 2013 Perşembe günü Ghetto İstanbul’da yapılacakmış. Gecede Bulutsuzluk Özlemi’nin efsane solisti Nejat Yavaşoğulları, farklı ses tonuyla hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşan Yasemin Mori, %100 Ekolojik Pazar müdavimi, Buğday destekçisi, müzisyen Şehnaz Sam, büyüleyici sesiyle Sumru Ağıryürüyen ile sıradışı piyanist Utku Yurttaş ve eğlenceli performanslarıyla KeKeÇa (Kendi Kendini Çal) beden perküsyonu ekibi ve bgst dansçıları sahne alacakmış. Gecenin biletlerini 30 TL’ye dukkan.bugday.org adresinden satın alabilirsin. Ama acele et biletler tükenmek üzereymiş.
Ünlü piyanist İdil Biret’ten muhteşem konseri vardı geçen gün ona gittim, sen gelmediğine pişman olacaksın kesin. Pera Güzel Sanatlar 8. kez düzenlediği Pera Uluslararası Piyano Festivali geçen haftalarda yapıldı. Ben festival açılışındaki İdil Biret’in konserine gidebildim ama festival boyunca yurtiçi ve yurtdışından gelen yüzlerce piyanist ve müzik ustaları maharetlerini sergilemişler. http://www.perasanat.com.tr/ sayfasını ziyaret edersen bu festivalden, konserden ve gerçekleştirilen yarışmadan haberdar olabilirsin.
Geçen hafta Uluslararası Lions Çoğul Yönetim Çevresi 118 Konfederasyonu tarafından “Lions Tiyatro Ödülleri Töreni Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmiş. Özel, şehir, devlet ve devlet destekli tiyatrolarda sahnelenen oyunlar arasından 12 dalda ödül verilmiş. Lions’un ülkemizde kuruluşunun 50. Yılı olması nedeni ile sanat yaşamlarını uzun yıllar başarı ile sürdüren Ali Poyrazoğlu ve Yıldız Kenter’e, “Lions 50. Yıl Özel Ödülü” verilmiş. Ödülleri kim kazanmış, ödül töreninde neler yaşanmış diye merak ediyorsan www.lionsoduller.ben.im  veya http://www.md118-test.com/TR adreslerine bakmanı öneririm.
Şimdi de bir tiyatro oyununu önereceğim sana. 29 Mayıs Çarşamba 20.30’da Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde sergilenen oyunun adı Arapsaçı. Yılın en kahkaha dolu en renkli komedisi olarak nitelendiriyorlar oyunlarını ve iki perde boyunca kahkaha vaat ediyorlar. Arapsaçı, çok hareketli karmaşa komedisiymiş. Oyunu, bu türün en güçlü kalemi Ray Cooney yazmış, Can Törtop yönetmiş. Oyunun başrollerinde Berke Hürcan, Sera Tokdemir, İsmail Can Törtop ve Ümmühan Kıldiş oynuyormuş. Kısaca bu oyunun konusu şöyleymiş: “Mutlu bir evlilik sürdüren Philips ve Johanna o gece bir davete katılacaktır. Evin boş olmasını fırsat bilen Philip’in çapkın ortağı Henry evi kullanmak ister. Aynı anda Henry’nin eşi Linda da benzer bir çapkınlık olayı için Johanna’dan evi istemektedir. Bu gelişmelerden habersiz olan evin hizmetçisi ve evde çalışan dekoratör de gece için romantik planlar yapmaktadır. Derken evde unutulan bir aşk mektubu, art arda gelen yanlış anlaşılmalar ve Philip’in davete gitmekten vazgeçmesi ile işler Arapsaçına dönecektir.” Merak ettin değil mi bu oyunu o zaman hemen http://www.tiyatrodunyasioyunculari.com adresine girip bileti edinmek için faaliyete geç.
Son olarak daha önce bahsettiğim yarışmanın kazananlarını aktararak mektubumu bitireceğim. 7. Uluslararası MEB Robot Yarışması geçen haftalarda gerçekleştirildi. Lise ve yüksek öğretimde öğrenim gören meslek ve teknik eğitim öğrencileri, toplam 5 kategoride yarışmışlar.  “Temalı Robot” kategorisinde Yenimahalle Endüstri Meslek Lisesi, “Çizgi İzleyen” kategorisinde Yerköy Endüstri Meslek Lisesi, Sumo kategorisinde Karabük Üniversitesi, Mini Sumo kategorisinde  Adil Karaçam Endüstri Meslek Lisesi ve “Robotino” kategorisinde İSOV Dinçkök Endüstri Meslek Lisesi birinci olmuş. Tebrik ediyorum kendilerini ve haftaya yeniden görüşmek üzere diyorum.
Hoşçakal,
ETİKETLER : Sayı:922

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics