Mektup 04 NİSAN 2010 / 18:00

Merhaba,

Bu hafta katıldığım Cisco’nun Bahreyn’deki basın toplantısından ve Bahreyn gezisinden bahsederek mektubuma başlamak istiyorum. Bir ada ülkesi olan Bahreyn, hızlı bir gelişim süreci içerisinde. Krallığın vizyoner yaklaşımıyla ana geçim kaynağı petrole dayanan ülkede, yeni yatırım alanları yaratılıyor. Özellikle eğitime ve bilgi teknolojilerine yapılan yatırımlar dikkat çekici. Toprakları çok geniş olmayan bu ülke, incisiyle de ünlü. Bahreynlilerin anlattıklarına göre ülkenin incisiyle ilgilenenlerden biri de ünlü Cartier markası. Orada bulunduğum süre içerisinde en çok dikkatimi çeken şeylerden biri de inşaat alanları oldu. Ülkenin farklı yerlerinde yoğun şekilde şehirleşme söz konusu. Bence ülke, bu devinimle de yatırımlar açısından bölgede bir cazibe merkezi haline gelebilir. Biliyor musun, Bahreyn kelimesi iki deniz anlamına geliyormuş. Ülkeye bu ismi vermelerinin sebebi, denizde bulunan tatlı su kaynakları imiş. Buraya kadar gelmişken Bahrain International Circuit adındaki Formula 1 pistini gezmek de ayrıca heyecanlandırdı beni. Bu arada bir akşam çölde Hummer araçlarla gezintiye çıktık, enfes bir duyguydu bu da benim için. Bu geziden sana aktarabileceklerim kısaca bu kadar.
mektup1Yok ben yurtdışı değil Türkiye’deki gezilecek yerleri öğrenmek istiyorum diyorsan. O zaman da sana Yellow Pages’i önereceğim. “Tarihi yerler” ve “Müzeler” olmak üzere iki farklı kategoride 700’den fazla güncel yer bilgisini yellow.com.tr sitesinden buraları elinle koymuş gibi bulabilirsin. Bahar geldi ya benim içim kıpır kıpır, tarihi yerleri dolaşmayı, film festivaline gitmeyi, sımsıcak havayı, güzel kokuları içime çekmek için sabırsızlanıyorum. Onun için her hafta yeni bir yeri, yeni bir gelişmeyi seninle paylaşabilirim, hazırlıklı ol.
Öte yandan geçen hafta iki eğlenceli etkinlik yapılmış, ben buralarda olmadığım için katılamadım ama neler olduğunu öğrendim. Öğrendiğim kadarıyla onları da aktarayım sana. Turkcell müzik sektöründeki meslek birlikleri ve şirketleriyle yaptığı anlaşmalarla sayısal müzik arşivini 2.5 milyon şarkıya çıkarmış ve bunu bir toplantıyla duyurmuş. Toplantıda Hadise de mini bir konser vermiş. Aynı gün bir başka etkinlik daha varmış ama bunu kaçırdığım için üzgünüm. HP Yazılım Ülke Müdürü Tayfun Topkoç ve ekibinin oluşturduğu Grooveware’ın Hayal Kahvesi Bistro’daki ritmik müziklerini dinlemek isterdim açıkçası.
Neyse bu haftalık benden bu kadar, haftaya görüşmek üzere. Hoşçakal.

mektup4
ETİKETLER : Sayı:765

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics