Mektup 03 HAZİRAN 2013 / 08:29

Merhaba,

Yurdumuzda üzücü, düşündürücü olayları yaşadığımız şu günlerde yazıyorum mektubumu. Geçecek bunların hepsi, umut ediyorum.
Atılım Üniversitesi’nde öğretim görevlisi Lider Öyle Olmaz Böyle Olur kitabının yazarı, Sevinç Engin tarafından verilen ‘Liderlik Teorileri ve Uygulamaları’ kapsamında ‘Liderlik ve Yenilikçilik‘ konulu konferansın konuğu Demet Sabancı Çetindoğan olmuş. Liderlik çeşitli boyutları ile sorgulanmış ve anlatılmış öğrencilere. Umarım eğitimle geleceğin liderlerine liderliğin ne olduğu daha iyi anlatılır diyorum.
Değişik bir yaz kampından bahsedeceğim, okulların tatil olacağı şu günlerde arayış içinde olan ebeveynlere yardımcı olacağını düşünüyorum bu kampın. 9-15 yaş çocuklar için 6 günlük uzay kampı düzenlenmiş. Uzay Yolcuları Programı içeriğine eğitsel ve sosyal aktivitelerle oluşturulmuş. Sıcak hava balonu yapımı ve uçurulması, gibi aktiviteler varmış bu kampta. Gerçek uzay mekiği görevlerinde yapılan çalışmaların ve görevlerin canlandırıldığı bu aktivitede her bir takım üyesine uzay mekiği Discovery’de kargo uzmanı ve yer control merkezinde uçuş yöneticisi gibi görevler veriliyormuş. Her bir görev ayrı derecelerde sorumluluk alma ve liderlik özelliği gerektiriyormuş. Program katılımcıları bu görevle bilgiyi paylaşma ve takım halinde başarıya ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu öğreniyorlarmış. Dikkatini çekti bu kamp değil mi, o zaman hemen www.uzaykampiturkiye.com  web sitesine girerek daha ayrıntılı bilgi alabilirsin.
Cunda adası bir öykü kitabına konu olmuş. İlginç geldi bu anlatım değil mi? 27 yazarın kaleminden Cunda Öyküleri kitabının 2. baskısı çıkmış. Bu kitapta birbirinden farklı, ama oradan geçen, kimi zaman denize değen, kimi zaman adanın boş sokaklarında gezinen Cunda öykülerini bir arada bulacakmışız. Ada meraklıları ve deniz tutkunları için edebiyatta yepyeni bir yolculuk fırsatı bizi bekliyor belki de. 188 sayfa olan bu öykü kitabını merak ettim, hemen edinip okuyacağım.
Bir Türk yapımı oyun App Store’larda yerini almış. Kale savunma oyunu Zombi Muharebesi ikinci oyunmuş. Son zamanların en beğenilen türü kale savunma kategorisinde Osmanlı temalı oyunun amacı farklı stratejiler kurarak kaleyi zombi akınlarına karşı korumakmış. Cenk Taner Dönmez’de oyunun özgün müziklerini hazırlamış. Oyun şu anda Türkçe ve İngilizce seslendirilmiş ama yakında diğer dillerle de piyasada olacakmış. Bu oyunu AppStore’dan Türkçe olarak bit.ly/zombimuharebesi linkinden, İngilizce ise bit.ly/owzombies linkinden edinebilirsin.
Son olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri görme engelli çocukları hayata hazırlamak için yardımcı oluyorlar bu öğrencilere. Bu bir projeymiş ve bu projeyi hayata Türkiye Beyazay Derneği İzmir Şubesi hayata geçirmiş. Dernek yeni eğitim yılında daha çok engelliyi ve daha çok gönüllü öğretmeni bu çalışmaya katılım için bekliyor. Çevremizdeki herkese duyuralım ve www.izmirbeyazay.tr.gg adresinden ayrıntı alabileceklerini söyleyelim.
Bu haftalık da bu kadar, haftaya umarım daha güzel bir ortamdan yazabilirim mektubumu. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:924

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics