Mektup 24 HAZİRAN 2013 / 08:25

Merhaba,

Tatil sezonu açıldı, buna istinaden ben de mektubumda tatil için seçenek oluşturacak yerlerden bahsetmek istiyorum. Öncelikle Setur’un yeni uygulaması ile “Tatil cebimizdeymiş” diyorum. Setur, iPhone ve iPad ile çevrimiçi rezervasyon hizmetini başlatmış. Tatilimizi planlarken merak ettiğimiz, öğrenmek istediğimiz bilgilere, fotoğraflara ve fiyatlara bu uygulama üzerinden hızlıca ulaşabiliriz ve cep telefonumuzdan rezervasyonumuzu yaptırabiliriz. Güzel bir uygulama ve tabii ki artık her şey cep telefonumuzda değil mi?
Tatilde Portekiz’in ikinci büyük ve mağrur kenti Porto’ya gitmeye ne dersin? Tatlı şarapların kralı Porto şarabı ile ünlenmiş, Ortaçağ’dan kalma sarnıçları, manastırları, kiliseleri, çan kuleleri gibi Gotik ve Barok hazineleri ile, tarih ve kültür meraklılarını cezbetmiştir bu şehir. Şimdilerde Porto, yeni açılan çağdaş sanat galerileri, Rem Koolhaas’ın tasarladığı Casa de Música konser salonu ve Alvaro Siza’nın tasarladığı Çağdaş Sanat Müzesi gibi çağdaş performans alanları, gurme restoranları ve kulüpleri ile büyük bir dönüşüm yaşıyormuş. Binalar, yüzyıllarca yaşanmışlık ile yıpranmış ve kirlenmiş olduğu için biraz hüzünlü ve kasvetli bir izlenim bıraksa da, Douro nehrinin karşı kıyısında Vila Nova de Gaia sahilinde gördüğünüz eski şehir manzarası bu izlenimini siliyormuş. Daha fazla ayrıntıya girmeyip hemen http://www.yolculukterapisi.com/porto/#sthash.wvS472Gl.dpuf sitesine gir ve ayrıntıları öğrenip planını yap diyorum.
Peki bayram tatilinde safariye ne dersin? Safari adrenalinin sonuna dek hissededildiği bir macera. O inanılmaz doğada sadece hayvanlarla en doğal şekilde birlikte olmak herkesin yaşaması gereken bir deneyim. Güney Afrika, Kenya ya da Tanzanya safari konusunda çok özel ülkeler. Nereye gitmek isteyeceğimize karar verdikten sonra zamanı doğru seçmemiz gerekiyormuş. Kenya ve Tanzanya’da vahşi hayvanları gözlemek istersek Temmuz ayından Ekim sonuna dek olan zaman dilimi; Güney Afrika’ya gitmeyi planlıyorsak da mayıs ve ağustos ayları arası  en çok keyif veren zaman dilimleriymiş. Ayrıca sahil ve safari zevkini beraber yaşamak istersen mayıs ayından kasıma kadar balinaları görmek için en elverişli aylarmış. Safari, yaz tatili ve bayram tatili değerlendirmek için en güzel aktivitelerden birisi diye karar verdiysen www.vip.com.tr adresine gir ve bilgilen. Ne kadar değişik tatil önerileri değil mi?
Bu kadar tatile ve tatil programlarına değindikten sonra şimdi başka konulara geçiş yapalım. MediaMarkt kendine yeni bir reklam yüzü bulmuş. Yeni reklam yüzü Vasfiye Teyze teknoloji market zincirinin reklamlarında oynuyormuş ve “Bakmadan alırsanız çok çekersiniz!” sloganını kullanıyormuş. Gonca Vuslateri’nin bu karakteri güzel oynadığını ben de düşünüyor ve ‘Ne çektin bee’ diyerek bu konuyu kapatıyorum.
Türkiye’nin en sakin şehri olarak nitelendirilen Seferihisar’da ‘iddialı’ olarak tanımlanan organik pazar açılmış. Pazar hem uygun fiyatları hem de ürün çeşitliliğiyle dikkat çekiyormuş. “Türkiye’nin en çevreci, en sosyal-kültürel, en yerel-yerli ve en ucuz organik pazarı” sloganıyla açılan pazar, İstanbul’da yaşayanlara biraz uzak ama haftasonu kısa bir gezi yapmak isteyenler için tercih edilebilir bence.
Son olarak www.ikinciel.com sitesinden bahsederek mektubumu bitirmek istiyorum. Daha çok oto galericilerin ve emlakçıların kullanması için tasarlanan, uygun fiyat ve taksit olanaklarıyla, yıllık 1.290 TL’ye alınabilecek “Mobil Mağaza” uygulaması, Android ve iOS işletim sistemlerine sahip cep telefonlarıyla uyumlu çalışıyormuş. Bu site Sahibinden.com sitesine rakip olabilir gibi gözüküyor.
Haftaya hayatın bir anlık olsun ‘durması’ ve güzel günlerin gelmesi dileğiyle, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:927

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN