Mektup 11 NİSAN 2010 / 18:00

Merhaba,mektup2

mektup4Merhaba,
Bu hafta biraz canım sıkkın. Yaşanan olaylar mı, yoksa güneşi tam anlamıyla görememekten mi kaynaklanıyor bu sıkıntı bilmiyorum ama bunu atmanın yolu kültürel faaliyetlerde bulunmaktan geçtiğini düşünüyorum. Önümüzdeki hafta bu faaliyetlere katılacağız, şimdiden hazırla kendini.
İlk olarak yolumuzu Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’ne düşüreceğiz. Alman yazar, gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Dieter Sauter’in “Türkiye’den İnsan Manzaraları” başlıklı fotoğraf sergisine gideceğiz. Uzun yıllardan beri İstanbul’da yaşayan sanatçı bu sergide Santral İstanbul’un inşaatında çalışan işçiler ile Almanya’ya göç edebilmek için İstanbul’da Almanca öğrenen kadınların portrelerini sunuyormuş.
Bu arada 29. Uluslararası Film Festivali’nin programından beğendiğimiz filmlerin biletlerini aldın değil mi? Haberleşelim de programımızı ona göre yapalım. Hazır oraya kadar gitmişken Türk sinemasıyla özdeş Yeşilçam sokağındaki 86 yıllık Emek sinemasının yıkılmaması için imzamızı da veririz.
Yok, ben iPhone’umdan sergi takip etmek istiyorum diyorsan onun için de çözümümüz var. 2006 yılında Orhan Karadoğan’a ait yaklaşık bin parçalık resim koleksiyonunun tamamı internete aktarılarak http://sanat.if.com.tr/ adresinde ziyarete açılmıştı. Şimdi aynı koleksiyon iPhone’a aktarılmış ve bu güzel koleksiyon iPhone’dan http://itunes.apple.com/us/app/artkaradogan/id357484205 adresinden ücretsiz olarak indirilebilecekmiş.
Sırada gitmeyi isteyip de gidemeyeceğimiz çok uzakta olan bir sergiden haberdar edeyim seni. 13. Uluslararası Heykel Objeleri ve Fonksiyonel Sanat Fuarı’na çağdaş Türk sanatçılarından Malik Bulut, Emel Vardar, İlker Yardımcı ve Yılmaz Zenger katılıyormuş. Park Avenue Armory, Sofa New York’ta yapılacak bu sergide heykelden tasarıma, dekoratif sanatlardan mücevhere geniş bir yelpazede çağdaş, üç boyutlu ve fonksiyonel eserlere yer verilecekmiş. Gidemeyeceğimiz sergiyi internetten izlemek için galerinin adresine bakabiliriz diye düşündüm.
Türk fotoğrafçı Hayri Kodal’ın Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nde Amatör Dal Manzara Kategorisi’nde birincilik ödülünü aldığını da söylemeden geçmeyeyim. Ödül törenine katılmak istersen www.worldphotographyawards.org/festival adresinden bilgi alabilirsin.
Bu kadar sanatsal faaliyetlerin içinde gezindikten sonra mektubumu bitirmek istiyorum. Haftaya başka güzelliklerden bahsetmek üzere hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı:766

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics