Mektup 22 TEMMUZ 2013 / 08:20

Merhaba

Bu hafta bir şiir yazarak mektubuma başlamak istiyorum. Tatile gideceğim için bu kadar duygusalım sanırım.
Dostları olmalı insanın,
Aynen gemilerin limanları gibi
Zaman zaman uğradığın
Yükünü boşalttığın
Dalgalar dininceye kadar beklediğin koynunda
Sonra açık denizlere uğurlamalı seni,
Geri döneceğin günü bekleme umuduyla
Bazen rüzgara o açmalı yelkenini
Yanağına konan bir öpücüğün coşkusuyla
Halatlarını çözmeli
Seni çok ama çok özlemeli
Dostları olmalı insanın,
Ermiş, bilge, hayatı ezbere okuyabilen
Düşünmediklerini düşündüren
Seni bir cambaz ipinde güvenle tutabilen
Gerektiğinde senin için ateşi yutabilen
Yolunu ısıtan ustan olmalı,
Şekillendirmeyi öğretmeli hayatın çömleğini
Sana verebilmeli soğuk bir kış gününde
Üzerindeki tek gömleğini.
Oğuzkan Bölükbaşı
Duygusallığı bırakıp Dilek Uslu’nun sergisine geçelim. 1997 yılından beri aralıksız sürdürdüğü resim çalışmalarına halen Bodrum’da devam eden Dilek Uslu, 3. solo sergisini Dut Ağacı Sanat Atölyesi’nde açıyormuş. 9 Ağustos Cuma günü sanatseverler ile buluşacak olan sergi 15 gün açık kalacakmış. Sergide sanatçının son dönem resimleri yer alıyormuş. Çeşitli malzemelerle oluşturduğu resimlerinde, zaman zaman 3. boyutun da resme girdiğine tanık olacakmışız. Uslu, kolajlarında çoğunlukla gazete kağıdı kullanıyormuş. İp, bundan sonraki çalışmalarında da yoğun bir şekilde yer alacakmış. Çünkü sanatçının “sınır” kavramını görselleştirirken sıklıkla kullandığı bir malzeme. Erken dönem çalışmalarındaki kontur çizgilerinin yerini ip almış. Ancak iple birlikte çizgilerdeki sertlik biraz yumuşamış. Uslu, eserlerinde etrafına kayıtsız kalamıyormuş. Resimlerinde cinsiyet ve kimlik sorunsallarını okusak da genelde bireyin özgürlükleri ön planda imiş. Fırsat bulduğunda Bodrum’a kaçıp güzel bir tatil yaparsan bu sergiyi de görmeden dönme derim.
Tatil demişken, her şey hazır pasaport, uçak bileti, otel rezervasyonu, tatil planını yaptık. Fakat akıllı telefonunu, tabletini veya dizüstü bilgisayarının güvenliği için gerekenleri yaptın mı? Kaspersky Lab cihazların güvenlik altına alınması için temel altı adımı şöyle açıklamış:
Güvenlik uygulamaları ve yazılımı kullanın, acil bir durum için hazırlıklı olun, tedbirli olun, kablosuz internet erişim noktalarına dikkat edin, cihazlarınızın tam koruma altında olduğundan emin olun, parola stratejinizi gözden geçirin. Bu önerilere kulak asmalıyız hepimiz değil mi?
Haftaya yokum ben de izindeyim ama seni mektupsuz bırakmayacağım. Tekrar görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:931

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics