Mektup 02 EYLÜL 2013 / 08:23

Merhaba,

‘Yeteeerr! Artık diyet yapmak istemiyorum’ diyerek mektubuma başlıyorum bu hafta. Sen de aynı şeyi düşünüyorsan bu anlatacağım kitap tam bize göre. Bütünsel beslenme uzmanı ve yaşam koçu Karen Hill’in ‘Yeteeerr! Artık Diyet Yapmak İstemiyorum’ adlı kitabıyla bizi diyet reçetelerinden, tartıdan, başarısızlıklardan, beslenmeyle ilgili doğru bildiğimiz tüm yanlışlardan uzaklaştırarak bedensel ve ruhsal sağlığa kavuşturacakmış. Kitapta verilen bilgiler, bizi bütünsel anlamda yaşamımızın direksiyonuna oturtacakmış. Kitap, Motivasyon, Bütünsel Beslenme, Yanlış Beslenme ve Hastalıklar, Spor, Doğru Bilinen Yanlışlar, Karen’in Önerileri, Özel Tarifler, Çok Sorulan Sorular ve Yanıtları ile Beslenme ile Hayatını Güzelleştirenler bölümlerinden oluşuyormuş. Bu bölümlerin altında ise pek çok konu işleniyormuş. Karen Hill’in Aya Kitap tarafından yayınlanan kitabını tüm seçkin kitapçılarda bulmak mümkünmüş. Hemen satın alıp, oradaki önerilere kulak vermek istiyorum.
Mektubumda şimdiye kadar vermediğim bir haber vereceğim şimdi. Ama benim mektubum çeşni olduğu için normal bu tür haberlerin de yer alması değil mi? Ev kazandıran konut üretim simülasyonu olan www.9dollarshome.com’da ilk turun lideri sıfır dairesini teslim almış. Şimdi bu ne anlama geliyor diye kendi kendine sorduğunun farkındayım. Bu bir oyun sitesi ama kazandıran bir oyun sitesi duyduğun gibi. Konut üretim faktörlerini en verimli ve ekonomik bir şekilde bir araya getirerek sanal ev yapan yarışmacılardan Selim Kıvılcım, İstanbul Beylikdüzü Fi Tower konutlarında yepyeni bir dairenin sahibi olmuş. Daire kazanıldığı bu yarışmanın ikinci turu da 12 Eylül’de başlıyormuş. Bence hemen siteye girip oynamaya başlamalı.
Çocuğunun telefonu ordan oraya attığını, sonrasında da sana epey bir pahalıya patladığını biliyorum. İşte şimdi anlatacağım kılıflar ile çocuğunun tüm darbesine karşı telefonun sapasağlam kalacakmış. appLingz’miş bu peluş kılıfın adı ve bu kılıfla iPhone veya iPod Touch’ın sevimli bir oyuncağa dönüşüyormuş. Kırmızı pembe, mavi olmak üzere üç farklı rengi olan kılıfları www.xapptoys.com’dan edinebilirsin.
Bugüne kadar onlarca akülü tekerlekli sandalyeyi fiziksel engellilere dağıtan Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği yine bu desteğine devam ediyormuş. Merkezi İstanbul’da bulunan derneğin böyle bir destekte bulunması takdir edilecek cinsten. Sen de bu derneğe destek vermek istersen ayrıntıları https://www.facebook.com/groups/prizrenliler/ adresinden alabilirsin.
Bir de Engelsiz Bilişim 2013 Sempozyumu’ndan bahsedeyim ve mektubumu bu hafta bitireyim. 10-12 Eylül tarihlerinde İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenecekmiş bu sempozyum. Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu organize ediyormuş bu sempozyumu. www.engelsizbilisim.org/sempozyum2013 sitesinde ayrıntılar var. Katılmak istiyorsan hemen kayıt yaptırmalısın diyor ve mektubumu bitiriyorum.
Haftaya yeniden görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:936