Mektup 09 EYLÜL 2013 / 08:17

Merhaba,

Savaşa hayır diyerek mektubuma başlıyorum bu hafta. İlk aktaracağım Bilgi Eğitim ve Galata Fotoğrafhanesi işbirliğiyle düzenlenen basın fotoğrafçılığı sertifika programının başladığı duyurusu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral yerleşkesinde 22 Eylül-2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecekmiş bu eğitim ve bu eğitimi konusunda uzman eğitimciler verecekmiş. Bu programa katılım bedeli üçbin lira olarak belirlenmiş ama İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunlarına yüzde 20 indirim uygulanacakmış. Böyle bir eğitim almak istiyorsan www.bilgi-egitim.com adresine girip başvurabilirsin hemen.
Bir eğitim projesi var sırada. Teknosa 2007 yılında Kadın İçin Teknoloji Projesini başlatmış ve geçen 6 yılda 47 ilde 12 binin üzerinde kadına bilgisayar eğitimi vermiş. Geçen haftalarda projenin Kayseri ayağı düzenlenmiş ve eğitim görenlere sertifikaları törenle verilmiş. Güler Sabancı bu törende konuşmuş ve kadınların teknoloji okuryazarı olmasını sağlamanın çocuklara ve geleceğe yatırım demek olduğunu söylemiş, ayrıca bu projeye hız kesmeden devam edeceklerini de belirtmiş. Güzel bir uygulama kutluyorum kendilerini.
Akbank Caz Festivali’nin bu sene 25 Eylül -12 Ekim tarihleri arasında yapılacağını biliyorsun. Programa bakarak hangi konserlere katılacağımızı belirlerken bir ayrıntı dikkatimi çekti. Taksim’de Elite World İstanbul Otel bünyesinde yer alan Jazz Company iki etkinliğe ev sahipliği yapacakmış. 28 Eylül’de For Ensemble ve 5 Ekim’de Fötr Blues Band konserleri Jazz Company’de olacakmış. Bunları da göz önüne alarak programımızı belirlemekte fayda var. Sen de program var mı bilmiyorum ama http://www.akbanksanat.com/caz-festivali/caz-program adresinden programa ulaşabilirsin.
Şimdi sırada oyunla ilgili bir işbirliği var. Joygame’in Türkiye’nin en çok oynanıldığı söylenen ve en çok oyuncuya sahip oyunu Wolfteam, gnçtrkcll işbirliği ile bir ilke imza atıyormuş. Wolfteam’in, zaman kaybını ortadan kaldıran yepyeni sistemi gnçtrkcll + Premium Kafe ile internet kafeler kazanırken oyuncular ise birçok avantaja sahip oluyormuş. Bu işbirliğiyle oyuncular, gnçtrkcll’in sunduğu avantajlarla çok özel eşyalara sahip olurken aynı zamanda daha fazla altınla oyunda daha rahat ilerleyebiliyormuş. Bu işbirliği ve oyunla ilgili daha ayrıntılı bilgi istersen www.shr.com.tr ve www.joygame.com adreslerini ziyaret edebilirsin.
Bu keşif gezisinde ben de olsaydım diyerek bu haberi paylaşıyorum seninle. Canon Europe, WWF International’ın Sibirya’daki Laptev Denizine yaptığı keşif gezisinde WWF’yi ekipmanları ve uzmanlığıyla desteklemiş. Rusya Kutup bölgesindeki en bakir alanlardan biri olan Taimyr Yarımadasına yapılan keşif gezisi 13-26 Ağustos tarihlerinde gerçekleşmiş. Bu keşif gezisiyle WWF, gerekli genetik malzemeleri toplayarak, Laprev bölgesinde genetik açıdan farklı mors ve kutup ayısı popülasyonu olup olmadığını veya Laprev Denizindeki hayvanların civardaki popülasyonlardan biri veya birkaçı ile ilişkisi bulunup bulunmadığını tespit etmeyi amaçlamış. Böyle bir araştırmanın içinde bulunmak ne kadar zevkli olurdu değil mi? https://photos.panda.org/gpn/external?albumId=4115 sitesinden bu geziye ait fotoğrafları görebilirsin.
Son olarak Çankaya Belediyesi’nin yerel gazetesi üçüncü yaşını Galeri Kara’da düzenlenen bir sergi ve kokteylle kutlamış diyerek mektubumu bitirmek istiyorum.
Haftaya yepyeni paylaşımlarda bulunmak üzere hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı:937

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics