Mektup 08 EYLÜL 2014 / 14:02

Merhabalar,

Bizler için yorucu fakat tatlı bir hafta geçirdik. Bu yorgunluğun nedeni, geçtiğimiz hafta İstanbul’da gerçekleştirilen IGF etkinliği oldu. Dört gün boyunca Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’ndeydim. Gerçi etkinlik ile ilgili haberi manşetimizde görebilirsin ama sana şunu söylemeden edemeyeceğim. Dünyanın her bölgesinden binlerce kişinin katıldığı IGF’e Türkiye’nin evsahipliği yapması ve bu organizasyondan yüzünün akı ile çıkması beni ne kadar mutlu etti anlatamam. IGF’ten o kadar içerik malzemesi çıkardık ki bunları önümüzdeki sayılarımızda bolca görebilirsin.

Bir yaz mevsimini daha geride bıraktık ama yaza doyamadık. İşte tam bu dönemde, farklı dil ve müzik türlerinde 30 milyon şarkılık bir kataloğa erişim imkanı sunan dijital müzik servisi Deezer, müzik dünyasının yakından tanıdığı 5 DJ’in hazırladığı birbirinden özel çalma listeleriyle yaz tatilinin son demlerini müzikle unutulmaz kılmak isteyenler için alternatif seçenekler sunacak bir çalışmaya imza attılar. Birgün gazetesi Kültür Sanat editörü ve DJ Barış Akpolat, Salon İKSV Direktörü Bengi Ünsal, Mehmet Koryürek nam-ı diğer Aksak, birçok unutulmaza imza atan Style-ist lakabıyla tanıdığımız Metehan Çorumluoğlu, Japonya'dan Türkiye'ye uzanan kariyeriyle alternatif club müziğinin öncü DJ'i Yakuza (Can Utkan) ile birlikte Deezer Türkiye editörü Arda Savcı tarafından hazırlanan çalma listelerine Deezer’ın “Offline Mod” özelliği ile plajda, havuz başında, ormanda ya da yolda Wi-Fi bağlantısına ihtiyaç duymadan kesintisiz olarak erişebileceksiniz.  Yazın son günlerini değerlendirenler arasında Kaspersky ve Penta Teknoloji çalışanları da vardı. Kaspersky ve Penta Teknoloji Beykoz’un muhteşem doğasında düzenledikleri bir piknik etkinliğinde iş ortaklarıyla bir araya geldi. Yoğun iş hayatının stresinin atıldığı piknik sayesinde, iş ortakları ve firma temsilcileri birlikte harika bir Pazar günü geçirdiler. 72 kişinin katıldığı piknikte, stresli şehir hayatından ve yoğun iş gündeminden kısa bir süreliğine de olsa uzaklaşan davetliler, doğanın, temiz havanın ve dinlenmenin tadını doyasıya çıkardılar. Düzenlenen sürpriz oyunda ailecek yarışarak, keyifli dakikalar yaşadılar.

Bu haftaki mektubumda sana hep yazın bitiminden ve sonbaharın gelişinden bahsettiğimin farkındayım. Tabii Eylül deyince akla ilk gelen konulardan bir tanesi okulların açılması. Çocuklarımız bu dönemi biraz sevinç biraz da içleri buruk bir şekilde karşılıyorlar. Çocukların içlerindeki bu burukluğu gidermenin küçük bir hediye olabileceği düşüncesiyle Samsung gibi birçok teknoloji şirketi kampanyalar düzenliyorlar. Belki sen de bu kampanyalara bir göz atmak istersin.

Bu arada, ağız tadına düşkün olduğun için sana küçük bir haber daha vermek istiyorum. Yemeksepeti, yeni bir site olan yemek.com’u hayata geçiriyor. Yedi farklı kategorisiyle seksi tariflerden mekan önerilerine, eğlenceli listelerden videolara yemeğe dair içerikleri bir araya getiren Yemek.com, yemekle aramızdaki duygusal bağı güçlendirmeye kararlı gibi görünüyor. Geleneksel tatların püf noktaları, ünlü restoranların gizli tarifleri, keşfedilmeyi bekleyen mekanlar, en yeni yemek trendleri ve mutlaka bilmeniz gereken haberlere kadar pek çok içerik yeni sitede yer alıyor.

Aslında sana daha çok anlatacağım konu var ama ne yazık ki mektubuma burada son vermek zorundayım. Önümüzdeki haftalarda yine görüşmek dileğiyle…

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics