Mektup 27 EKİM 2014 / 11:45

Sonu gelmeyen iş yoğunluğu arasında merhaba,

Sonbaharın gelişine, en çok tiyatroların yeni sezon oyunlarıyla perdelerini açması yüzünden seviniyorum desem yalan olmaz. Bu nedenle bu hafta mektubuma iki tiyatro haberi ile başlıyorum. İlk haber çocuklar için. Elektrik anahtarı ve priz sektöründe faaliyet gösteren VİKO’nun çocuk tiyatrosu ekibi ile çocukları enerji verimliliği konusunda bilgilendirmek üzere sahnelediği “Aydınlık Bir Gelecek İçin” adlı çocuk oyunu yeniden perdelerini açıyor. Üç yıldır sürdürülen proje, ilkokul çağındaki öğrencilere enerji verimliliği, doğal kaynakların korunması, geri dönüşüm ve elektrikli ev kazalarına karşı korunma konularında bilinç kazandırmayı amaçlıyor. Okulların açılmasıyla ‘Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği’ projesine kaldığı yerden devam eden VİKO, bu yıl 100 bin öğrenciye ulaşmayı amaçlıyormuş. Asıl büyük hedef ise 2020 yılına kadar 1 milyon öğrenciye ulaşmak. Enerji kaynaklarının iyiden iyiye suyunu çektiği günümüzden geleceğe baktığımızda, en azından yeni nesilde bir bilinç oluşacağını umut ediyorum.

Şimdi bir tiyatro haberi de bizim için gelsin. Ken Kesey’in romanından sinemaya uyarlanan Jack Nicholson'un yıldızı olduğu "Guguk Kuşu" (One Flew Over Cucko's Nest), Şakir Gürzumar yönetiminde Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu’nda sahnelenmeye hazırlanıyormuş. Başrollerde Oktay Kaynarca, Tarık Ünlüoğlu, Deniz Uğur, Tuba Ünsal, Levent Can, Kevork Türker ve Kayhan Yıldızoğlu var. 13 Aralık Cumartesi Zorlu Center PSM'DE 20.30'da sahne diyecekler madem, bize de deliliği sorgulamak için bir bilet almak düşer, ne dersin?

Anadolu Hayat Emeklilik, kullanıcılarına daha iyi ve hızlı hizmet vermek için müşterilerine özel internet şubesi ve kurumsal internet sitesini yenilemiş. Anadolu Hayat Emeklilik müşterileri, internet şubesinde tüm sözleşme ve hesap bilgilerini, birikimlerini, teminatlarını, ödemelerini ve fon performanslarını daha yalın bir biçimde hızla görüntüleyebiliyormuş. Çevrendekilerle paylaşırsan çok iyi olur.

Kurumsal hayattan bir haber de Asseco SEE’den gelsin. Küresel bazda finanstan telekom sektörüne uygulama ve danışmanlık hizmetleri sunan şirket yeni hizmet merkezi olan Maslak USO Center’a taşınmış. 13 ülkede bin 400’den fazla çalışanı olan Asseco SEE, Türkiye’deki yeni merkezinde de büyümeyi devam ettirmeyi hedefliyormuş.

Şimdi de iki yarışma haberi… Electrolux tarafından bu yıl ‘Sağlıklı Evler’ teması ile düzenlenen ve 43 ülkeden bin 700 başvuru ile başlayan 11. Design Lab Yarışması’nda eleme turları sonucunda finale gelinmiş. Ve işte sevindirici haber: Son etap için seçilen altı finalist arasında Türk tasarımcı Fulden Dehneli de var. ODTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü’nden yarışmaya katılan Fulden Dehneli, tasarladığı modüler ve şarj edilebilir 3 hava topunu barındıran Lotus ile finalde. Yarışmada kazananlar 12 Kasım’da Paris’te düzenlenecek Design Lab 2014 Ödül Töreni’nde açıklanacakmış ve detayları http://electroluxdesignlab.com/2014/ sitesinden takip edebilirsin.

Bu arada Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri, Sony Türkiye ile birlikte Türkiye’nin en iyi fotoğrafçısının tespit edileceği yarışmasını başlattı. Türkiye’de tüm yetenek düzeylerinden fotoğrafçılara açık olan ve on kategoride düzenlenen yarışmaya başvurular www.worldphoto.org adresi üzerinden yapılıyormuş. Yarışmaya başvurular 5 Ocak 2015 tarihinde sona erecek. Türkiye Ulusal Ödülü’nü kazanan isim ise 18 Mart 2015 tarihinde açıklanacak. İlk üçe giren eserler 24 Nisan - 10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Londra’da düzenlenecek Sony 2015 Dünya Fotoğraf Ödülleri Sergisi kapsamında ve www.worldphoto.org adresinde de sergilenecek.

Bu haftayı sportif tamamlamak istiyorum. Bu nedenle finali Vodafone İstanbul Maratonu ile yapıyorum. Vodafone Türkiye, Güney Afrika ülkesi Lesoto’daki AIDS hastası 41 bin çocuk ve gencin tedavisine destek olmak amacıyla Vodafone Grubu’nun 39. Amsterdam Maratonu kapsamında düzenlediği Büyük Vodafone Maratonu’na katılmış. 17 Vodafone ülkesinden 100 Vodafone çalışanının katıldığı etkinlikte Türkiye’den de 3 kişi koşmuş. Büyük Vodafone Maratonu, Vodafone Türkiye’nin Kasım ayında düzenleyeceği ve engelli bireylerin desteklenmesini hedefleyen Düşler Akademisi yararına koşacağı Vodafone 36. İstanbul Maratonu için de bir ön hazırlık olmuş. Maratona kayıt için geç kalma bence.

Bu haftalık da bu kadar olsun, yenilikler haftaya…

 

 
ETİKETLER : 993

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics