Dosya Mobil Çözümler ve Sektörlere Faydaları 23 ARALIK 2017 / 17:15

Bilgiye erişimde artık sınır yok!

Mobil cihazlar gündelik hayatımızın merkezinde yer alıyor. Cep telefonlarımız, tabletlerimiz, akıllı saatlerimiz artık uyurken bile yanımızda. Mobil çözümler; iş ve özel hayatımızda yaptığımız pek çok işte ana yardımcımız haline gelmiş durumda. İşyerlerimizdeki talep-onay döngülerini hızlı bir şekilde cevaplayabilmek, ajanda yönetimimizi etkin bir şekilde yapabilmek ve iş hayatımızın vazgeçilmezi e-postalara her an ulaşabilmek için mobil uygulamalardan faydalanıyoruz. “Temel kurumsal uygulamalarımızın mobil versiyonları sayesinde her bilgiye iş lokasyonu dışında bile kolayca erişebiliyor, müşterilerimiz ve diğer çalışanlarımız ile sürekli ve hızlı bir şekilde iletişimde oluyoruz” eklemesini de yapan Akbank Kalite ve Süreç Yönetimi Bölüm Başkanı Zeynep Orman Özdemirel’in dikkat çektiği gibi, mobil çözümler sadece kurumsal alanlarımız dışından çalışmayı kapsamıyor. Buna ek olarak, mevcut çalışma alanı içerisinde de özgürce hareket edebilmek, mekana bağlı kalmadan bilgiye erişimi mümkün kılabilmek anlamına geliyor. Zeynep Orman Özdemirel, bu konuda yatırım yapmak isteyen şirketler için danışmanlık desteğinin önemine ise şöyle işaret etti: 
“Şirketler için know how’ın yeterli olmadığı ya da best practice’lerden uyarlamalara ihtiyaç duyulan durumlarda danışmanlık alınması verimli bir yöntem olabilir. Böylelikle zaman içinde öğrenilecek hata ve revizyonların önüne geçilerek, daha kısa sürede doğru bir mobil çözüme ulaşmak mümkün. Özellikle operasyonel faaliyetlerin yoğun olarak yaşandığı sektörlerde mobil uygulama ve çözümler zaman tasarrufunun yanı sıra maliyet avantajını da beraberinde getiriyor. Bununla birlikte, şirketler bugün mobil teknolojileri sadece iş akışlarını yönetmek için değil, performans ve verimlilik takibi için de kullanıyor.”
 
Kaldıraç etkisi giderek güçleniyor
Mobil çözümlerin önümüzdeki dönemde sabit olarak kullandığımız aygıtların çoğunun yerini alarak ilgili iş süreçlerinin de dijital akışlara taşınmasını bekliyoruz. Bu tespitini paylaşan Zeynep Orman Özdemirel, şöyle devam etti:
“Kurumların çalışanlarına sundukları mobil teknolojiler hem kullanıcıların hem kurumların üretkenliklerini arttırıyor. Bu çözümler sayesinde şirketler pazarlama, satış ve tedarik olanaklarını geliştirip müşteri deneyimini üst seviyelere taşıyor. Mobil teknolojilerin bağlantı hızı ve etkinliği her geçen gün daha da ileri bir seviyeye erişiyor ve cihazlar arası iletişim güçlendikçe, bu kaldıraç etkisi de kendini daha fazla hissettiriyor.”
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics