Dosya Mobil İş ve Tümleşik İletişim 10 HAZİRAN 2013 / 08:00

Kurumsal iletişimde sosyal ağ damgası

Tümleşik İletişim Sistemleri, tek bir noktadan mobil ve sabit bağlantı seçenekleri ile bilgiye her yerden erişilmesini sağlıyor. Ayrıca kurumların donanım ve yazılımları satın almaları yerine servis olarak kullanarak tasarruf etmelerinin de önünü açıyor. Kurumlar servis sağlayan şirketler, aldıkları bu servisler sayesinde sadece kendi işlerine yoğunlaşarak verimliliklerini artırıyorlar.

Mobil telefon, sabit telefon, e-Posta, anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü konferans ve masaüstü paylaşımı gibi yaygın, elastik ve birbiri ile bütünleşik erişim metodları ile ihtiyaca uygun iletişim ortamını sağlayarak mobil çalışma yetkinliğini ve verimliliği de artıyor.
Öte yandan geleceğin bugünden daha da ‘mobil’ ve ‘bulutlu’ olacağı kesin. Mobil akıllı cihazlar, son kullanıcıların buluttaki verilere daha sık ve gerçek zamanlı erişim sağlama istek ve ihtiyaçlarını hızla artırıyor. Kurumların iş yapış biçimlerini kökten değiştiriyor. Bu cihazların ve mobil internet hızının bulut bilişimin genişlemesini tetiklemesi kaçınılmaz. Şirketler arasında giderek yaygınlaşan kurumsal sosyal ağlar ise Gezi Parkı Direnişi ile bir kez daha gözler önüne serilen sosyal ağ kullanımının kurumsala dönüşü olarak nitelendiriliyor.
ETİKETLER : Sayı:925