Dosya Mobil Ödeme ve Mobil Finans 29 KASIM 2015 / 21:00

Geleceği şekillendiren 'mobil ödeme sistemleri'

Mobil cihazların temassız ödeme sistemleriyle bütünleşmesi, mobil dünya ve mobil ödemeler alanındaki yenilikleri beraberinde getiriyor. Başladığı günden bugüne, sürekli olarak gelişen ve büyüyen bir sektör olarak öne çıkan ödeme sistemlerinde, teknolojik gelişmelerle birlikte sektördeki çözüm ve oyuncularının sayısı da hızla artıyor.
 
Teknoloji önü alınamaz bir hızla büyümeye devam ederek, hayatımızı, alışkanlıklarımızı, ihtiyaç alanlarımızı değiştiriyor. Mobilitenin bireysel ve kurumsal kullanımının artmasıyla birlikte, finans sektörünün başrol oyuncusu sadece bankalar olmaktan çıkıyor. Özellikle NFC teknolojisinin ödeme sistemleri alanına geçişiyle birlikte; birkaç santimetre mesafede elektromanyetik dalga iletişimini temel alan teknoloji, yeni nesil mobil ödeme sistemlerinin altyapısını oluşturuyor. Günümüzde mobil ödeme teknolojileri, neredeyse hepimizin akıllı telefonlarını mobil cüzdana dönüştürüyor. Son birkaç yıldır mobil teknolojilerin finansal süreçlerde kullanımının güçlü bir eğilim haline gelmesiyle birlikte, temassız ödeme sistemleri de yaygınlaşacak ve sayısal ödeme sistemleri pazarı da hızlı büyüme eğilimini sürmeye devam edecek.
 
 
 
ETİKETLER : 1048

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN