Dosya Mobil Ödeme ve Mobil Finans 28 KASIM 2015 / 16:13

Mobil çözümlerin hayatımızdaki yeri artıyor

Mobil penetrasyonun yayılması ve yeni yaklaşımlarla birlikte mobil çözümler, hayatımızda daha fazla yer tutuyor. Bu kapsamda ödeme teknolojileri de söz konusu değişimden nasibini almış durumda. Buna göre gerek bankalar gerekse bankacılık dışı oyuncular tarafından sunulan mobil ödeme çözümleri müşterilerin ciddi anlamda ilgisini çekiyor. Ödemeler sektörünün hızla büyümesi ve yasal düzenlemelerin bu alana bankacılık dışı oyuncuların girmesini teşvik etmesi nedeniyle, çok sayıda oyuncunun ödeme sistemleri alanında yer aldığını belirten İş Bankası yetkilileri şunları ekliyor:
“2014 yılında Apple’ın Apple Pay ile sektöre adım atmasıyla, diğer oyuncular da benzer hizmetler geliştiriyor. Apple’ın ardından Samsung gibi diğer cihaz üreticileri de kendi cüzdan çözümlerini müşterilerine sunuyor. Aynı şekilde, Google da Android Pay ile bu pazarda yer almaya çalışıyor. Sonuç olarak mobil ödeme alanında müşterilere çok sayıda seçenek sunulmakta. Burada uzun vadede müşterilerin tercihleri doğrultusunda, bir konsolidasyon olmasının muhtemel olduğu düşünülüyor.”
 
Ödeme sistemleri konusunda Avrupa’nın en önde gelen ülkelerinden olan Türkiye’de mobil ödeme sistemleri de birçok kanaldan beslenerek hızla gelişiyor. Bankalar hali hazırda var olan mobil bankacılık uygulamalarına ek olarak, ödeme konusunda da müşterilerine ayrı uygulamalar sunuyor. Böylece Türkiye’de mobil ödeme sistemleri, dünyadaki gelişmelere paralel olarak hızla büyüyor.
 
 
ETİKETLER : 1048

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics