Dosya Mobil Ödeme ve Mobil Finans 28 KASIM 2015 / 16:15

Ödeme çözümlerinin kullanımı daha da kolay olmalı

İş hayatının son dönemde odağına insanı koymasından dolayı, gelişen teknolojiler, kullanıcıların işlem kolaylığını, daha çok düşünülmesi gereken bir alan olarak konumlandırdı. Bu nedenle, müşterilerin, satın aldıkları ürün ya da hizmetlerin bedelini öderken, bunu ne kadar az zahmetle gerçekleştirebilecekleri de en öncelikli konulardan biri haline geldi. İnternet üzerinden alışveriş veya bankacılık işlemlerinin bir ‘lüks’ olmaktan çıkıp, temel bir alışkanlık modeli olmasının yenilikçi çözümleri de beraberinde getirdiğini belirten Mobilexpress CEO’su Zeynep Şener ekledi: “Biz de kullanıcıların kartlarını kaydedip tekrar eden alışverişlerinde aynı kartlarıyla güvenli bir şekilde, tek tıkla ödeme adımını geçebilecekleri bir kurgu sunarak, bu ödeme devrimine eşlik ediyoruz.”
E-ticaret sektörünün hızla büyümesi ve e-ticaretin mobil kanallarda artış göstermesi mobil ödeme deneyiminin önemini arttırıyor. Laptop’tan çok, tablet ve akıllı telefonların satıldığı, bankacılık işlemlerinin yüzde 56’sının mobilden yapıldığı ülkemizde, mobil ödeme sistemlerinin kullanım oranı, hala beklenen seviyelere ulaşmadı. Burada başarıyı belirleyen kriterlerden biri; müşterinin hayatını gerçekten kolaylaştırması, diğeri ise yaygın kullanım alanlarının olması. Bu alanlara hitap eden sistemler, yüksek kullanımlara ulaşırken, diğerleri bu başarıya ulaşamıyor. Birçok alternatif ödeme çözümünün, ödeme aşamasında müşteriyi farklı sayfalara yönlendirerek ödeme deneyimini kolaylaştırmaya çalışmaktan ziyade zorlaştırdığını belirten Zeynep Şener sözlerine şöyle devam ediyor:
 
“Müşteriye olağan ödeme süreci içinde, işlemini saniyeler içinde tamamlamasını sağlayan tek tıkla ödeme gibi gerçek katma değer sunan çözümler, kullanıcılar tarafından hızla benimseniyor. Biz de yarattığımız çözümlerde müşterilere gerçek fayda sağlamayı hedefliyoruz ve bu doğrultuda, özellikle mobil kullanımda daha yüksek fayda sağlayan kart saklama ve tek tıkla ödeme çözümümüzle her geçen gün daha fazla iş ortağına ve kullanıcıya ulaşıyoruz.”
 
 
 
 
ETİKETLER : 1048

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN