Dosya Mobil Uygulamalar 21 NİSAN 2014 / 11:42

Mobil uygulamalar iş dünyasının vazgeçilmezi haline geldi

Cep telefonları ve tabletler gibi mobil cihazların yaygınlaşması ile birlikte mobil uygulamalar küçükten büyüğe birçok şirketin en önemli araçlarından biri haline geldi. Mobil uygulamalar bilgiye her yerden her zaman erişebilme imkânı sağladığından şirketler açısından birçok avantajı da beraberinde getirdi.

Mobil uygulamalar sayesinde çalışanlar daha verimli ve üretken hale gelirken ürün ve hizmetler müşteriler tarafından haftanın her günü 24 saat erişilebilir duruma geldi. Kullanıcılar açısından baktığımızda da durum aynı. Birçok kişi trafiğe çıkmadan önce cep telefonundan trafik durumuna bakıyor, otobüste giderken ya da bir yerde beklerken cep telefonlarından ya da tabletlerinden ürün hizmet satın alabiliyorlar, bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Elbette bu gibi örnekleri çoğaltmak kolaylıkla mümkün.
Uygulama sayısı ve içeriği de cihazların yayılımı ile orantılı olarak her geçen inanılmaz bir şekilde artıyor. Şu anki duruma baktığımızda uygulama mağazalarında milyonlarca uygulama bulunuyor. Uzmanlara göre mobil uygulama geliştirirken şirketlerin en çok dikkat etmeleri gereken konular arasında içeriğin zengin olması, kullanım kolaylığı, sade bir tasarıma sahip olması geliyor. Bu unsurlar sağlandığında uygulama çok daha geniş bir kitle tarafından kabul görüyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics