Bilişim Dünyası Mobil 19 OCAK 2016 / 16:40

4 milyon cep telefonu güvence altına alınacak

Cepkask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç; 2015 yılında iki milyonun üzerindeki cep telefonunu kullanıcı hatalarına ve çalınma risklerine karşı güvence altına aldıklarını, yeni yılda da hedeflerinin 4 milyon güvence hizmet paketi sunmak olduğunu açıkladı.
2016 yılında siyasi istikrar ile beraber tüm sektörlerde bir sıçrama yaşanacağını söyleyen Tayfun Gülgeç’in de dikkat çektiği gibi, hem sosyal, hem iş hayatının vazgeçilmez parçası haline gelen akıllı telefonların ve diğer elektronik cihazların her geçen gün bir üst modeli üretiliyor. Bu teknolojilere sahip olabilmek için uzun taksitlerle binlerce lira ödeniyor. Fakat herhangi bir kullanıcı hatası sonucunda bu telefonlar hurdaya dönebiliyor. “2015 yılında yaklaşık on milyon cep telefonu satışı gerçekleştirildi” diyen Gülgeç, 2016 yılında bu rakamın daha da yukarıya çıkacağını ve buna paralel olarak satışlarının artacağını öngörüyor.
Markaların müşterilere sunduğu yasal garanti kapsamının, cihazlardan kaynaklanan üretici hatalarına yönelik olduğunu belirten Tayfun Gülgeç, şu bilgileri verdi:
“Düşme, çarpma, kırılma, sıvı teması gibi kullanıcı hatalarından kaynaklanan problemleri yaptırmaya kalktığınızda 650 - TL’den başlayıp 1.200 TL’lere kadar bütçeler ödeniyor. Cepkask olarak 150 – 250 TL gibi hesaplı bir fiyata sunduğumuz güvence hizmet paketiyle elektronik cihazlarınızı olası kullanıcı hatalarına karşı güvence altına alıyoruz.  Burada özellikle altını çizmek istediğim nokta; kullanıcıların öngörü sahibi olması gerektiğidir. Binlerce para ödedikleri cep telefonlarını her türlü riske karşı ekonomik fiyata güvence altına alma imkânları varken, daha sonradan olası bir kullanıcı hatası karşısında telefonlarından olma ya da telefon bedeline yakın onarım ücreti ödemek durumda kalmasınlar. Müşterilerimize sadece elektronik cihaz sigortası hizmeti sunmuyoruz. Bunun yanında hizmet paketimizde birçok hizmeti de sunuyoruz. Bu hizmetlerimiz; çarpma, düşme, kırılma, sıvı teması, kavrulma, yüksek voltaj gibi kısmi onarım gerektiren arızaların giderilmesine ek olarak; danışmanlık, teknik destek, hukuki danışmanlık, lojistik, çağrı merkezi ve orijinal teknik servis gibi hizmetleri de kapsamakta.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics