Bilişim Dünyası Mobil 16 NİSAN 2014 / 14:50

4G’de çözüm ZTE’den geliyor

Telekomünikasyon donanımları, ağ çözümleri ve mobil araçları sağlayıcılarından ZTE’nin en yeni bulut teknolojisi Cloud UniCore çözümü, araştırma şirketi Current Analysis tarafından en iyi çözüm olarak sınıflandırıldı. Raporda, China Mobile’in, Cloud UniCore'u test etmesinin ardından ZTE'yi sanallaştırılmış çekirdek çözümleri iş ortağı olarak seçtiği de belirtiliyor. ZTE’nin bu çözümü, dinamik ağ unsurlarının dağıtımı, esnek kapasite ölçeklendirme ve sanal çekirdek ağ öğelerinin bulut tabanlı yönetimindeki başarısıyla bu kategoriye girmeyi hak kazandı.

Ağ yükü kapasitesindeki değişikliklere yanıt veren Cloud UniCore, geleceğin bütünleştirilmiş 4G/büyük veri ağlarının operasyonel gereksinimlerini tamamen karşılayarak, ağ ekipmanlarının esnek konfigürasyonu ve işletimi için sanallaştırılmış platform teknolojisini kullanıyor. Çözüm ayrıca iki çekirdek teknolojisi de içeriyor: ağ işlevi sanallaştırma (NFV) ve yazılım tanımlı ağ (SDN).

ZTE’nin China Mobile ile gerçekleştirdiği sanallaştırılmış bulut uygulamaları testleri ve Mobile World Congress 2014'teki VoLTE (LTE üzerinden sesli iletişim) hizmetleri, bu seneki konferansın en önemli olayları olmuştu. ZTE, müşterilerinin 4G ağlarını optimum hale getirmelerine yardımcı olmak için Cloud UniCore çözümünü bu yıl aktif bir şekilde tanıtmaya devam edeceğini açıkladı.

 
ETİKETLER : ZTE

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics