Bilişim Dünyası Mobil 07 AĞUSTOS 2013 / 10:21

Akbank'tan bir mobil adım daha

Akbank Direkt Mobil, IOS ve Android gibi işletim sistemlerinin ardından, birçok yenilik ve ayrıcalık ile Windows 8'i kullanan cihazlara da taşındı. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, Akbank Direkt Mobil'in, Windows 8 Uygulaması'nın Windows 8 tabletler ve Windows 8 işletim sistemi ile çalışan PC’lerde de, tüm “Akbank Direkt Mobil ayrıcalıkları” ile kullanılmaya başladığına işaret etti. Yeni uygulamanın, Akbank bankacılık ve teknoloji uzmanlarının, Microsoft uzmanlarıyla yaptıkları işbirliği sonucu geliştirildiğini vurgulayan Oğuz, "Akbank'ın bankacılık hizmetlerini yeni ve gelişmiş teknolojiye uyarlamasının bir örneğini de Windows 8'de yaşadık. Yoğun çalışmalar sonucu geliştirilen Akbank Direkt Mobil Windows 8 uygulaması, iki lider kurumun uzmanlıkları sayesinde, Windows 8’in yeniliklerini Mobil Bankacılık işlemlerine yansıtıyor" dedi. Oğuz, Akbank Direkt Mobil'in ayrıcalıklarını şöyle sıraladı:

"Akbank Direkt Mobil, Semantic Zoom, Düğmeler Mönüsü, Uygulama Komutları gibi spesifik Windows 8 platform özelliklerini kullanan Türkiye’nin ilk bankacılık uygulaması olma özelliğini taşıyor. Bunun yanında, Akbank Direkt Mobil uygulaması, Windows 8 platformunun pratik ve kullanışlı arayüzü için özel olarak geliştirildi. Ayrıca, Akbank Direkt Mobil, tek şifre ile giriş, kredi kartı numarası ile giriş ve kişiselleştirilebilir arayüz gibi özelliklerini, Windows 8’in spesifik kullanıcı deneyimi ile birleştirdi. Böylece, güvenli bir şekilde kolay erişim avantajını Windows 8 platformuna taşımış oldu."

Microsoft Türkiye Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolgar Elverici de, “Windows 8 için özel olarak tasarlanan Akbank Direkt Mobil Uygulamasını bu anlamda çok önemsiyoruz. Windows 8’in tüketicilere sunduğu benzersiz özellikleri kullanarak geliştirilen Direkt Mobil uygulaması ile artık Akbank müşterileri çok daha farklı bir bankacılık deneyimi yaşayabilecekler” dedi.

 
ETİKETLER : Akbank Microsoft Windows 8

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics