Bilişim Dünyası Mobil 21 ARALIK 2012 / 15:26

Akıllı telefonda bir milyon hedefi tuttu

Kıta Logistics, akıllı cep telefonu taşıma ve lojistiğinde aralık ayı itibari ile bir milyon adet hedefini tutturdu. Apple, Motorola, Blackberry gibi markaların başta Güney Kore ve Çin olmak üzere lojistiğini gerçekleştiren tek yüzde yüz Türk sermayeli şirket olduklarına dikkat çeken Kıta Logistics Genel Müdürü Emre Eldener, bu markaları tercih eden iki kişiden birinin Kıta’nın verdiği lojistik hizmetler sonrasında “Alo” dediğinin altını çiziyor.

Uzakdoğu’nun yanı sıra dünyanın dört bir yanından siparişe göre malzeme getirdiklerini belirten Emre Eldener, Kıta olarak bu yıl ile birlikte elektronik lojistiğinde havayolu taşımacılığının yüzde 80 oranında artırdıklarını vurguluyor.  2012 yılı başından bu yana bir milyon adet akıllı telefonun ve elektroniğin Kıtaaracılığı ile Türkiye’ye taşıdığını açıklayan Eldener, İstanbul gümrüklerine bağlı A tipi merkez antrepolarında telefonların IMEI’lerinin sisteme kaydedilmesi, Türkçe kullanma kılavuzu ve garanti belgelerinin paketlenmesi gibi ek hizmetler de verdiklerini sözlerine ekledi.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN