Bilişim Dünyası Mobil 14 MART 2013 / 10:32

Android'de görev değişikliği

Google’ın Android bölümünün başkanı Andy Rubin’in yerine Google Chrome ve Uygulamalar yöneticisi Sundar Pichai getirildi.

Google CEO’su Larry Page’in Google’ın resmi blogunda yazdığı yazıya göre Android bölümünün yöneticisi Andy Rubin, Google’da yeni bir  bölüm oluşturmak için bu görevinden ayrıldı. Rubin’in yerine gelecek olan Sundar Pichai ise yeni görevini, eski göreviyle birlikte yürütecek. Bu sayede Google içerisinde mobil ve masaüstü işletim sistemlerinin kontrolü aynı kişide olacak. Bu durum Google’ın iki platformu aynı noktada buluşturacak yeni projeler üretebileceğine işaret ediyor.

Andy Rubin’in şirket içindeki yeni rolünün ne olacağı hakkında bilgi vermeyen Larry Page, Android’in yaratıcısı Rubin’in platformla ilgili sürekli hayal ettiği çılgın projeleri hayata geçirmeye yönelik çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

Rubin’in yerine gelen Sundar Pichai hakkında da konuşan Page, Pichai’nin Android için inanılmaz işler yaptığını ve kullanımı kolay ve tamamen teknolojik yeni ürünler yaratmada çok değerli bir yeteneğe sahip olduğunu söyledi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN