Bilişim Dünyası Mobil 09 EKİM 2013 / 10:24

Apple, tabletlerini yeniliyor

Apple, son iPad serisini 22 Ekim’de tanıtmayı hedefliyor. AllThingsD teknoloji blogunun, şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Apple, böylece Noel alışveriş sezonu için tabletlerini de yenilemiş olacak.

Reuters’in konuyla ilgili haberine göre, iPad’in yeni versiyonları Amazon.com’un son Kindle Fire tabletleri ve Samsung Electronics’in cihazları ile kıran kırana bir mücadele içinde olacak. Yeni iPad’lerin daha hafif ve ince tasarımın yanında daha güçlü işlemcileri de kullanıcıya sunacağı üzerinde duruluyor.

Ama geçtiğimiz hafta da tedarik zinciri yöneticileri Reuters’a bir açıklama yaparak, Apple’ın iPad mini için kullanılan ‘retina’ göstergesini temin etme sıkıntısı çekebileceği uyarısı yapmıştı. Bu sıkıntı, kritik tatil sezonunda cihaz sunumunu zorlaştırabilir. Öte yandan Apple, AllThingsD’nin tespiti ile ilgili yorum yapmadı.

Pazar payını korumak için geçen yıl önemli bir baskı ile karşı karşıya kalan Apple, rakiplerine karşı satışlarını artırmak için çabalıyor. Buna karşılık rakipleri de sürekli fiyat indirimleri ve yeni cihazlarla rekabeti kızıştırıyor. Amazon’un yeni 7 inçlik Kindle Fire’ı 16GB Wi-Fi modelleri için 229 dolarken, Google’ın ikinci nesil Nexus 7’si de benzer bir ekran büyüklüğü ve depolama kapasitesi ile aynı fiyatla pazarda yerini alıyor. Haberde yer alan kıyaslamaya göre ise, Apple’ın 7.9 inç iPad Mini ailesinde 16GB’lık modellerde fiyatlar 329 dolardan başlıyor.

 
ETİKETLER : Apple

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN