Bilişim Dünyası Mobil 11 TEMMUZ 2013 / 10:28

Asistanda Türkçe çözümler

Akıllı telefonları çok daha işlevsel hale getiren ve yeteneklerini daha açık bir şekilde gün yüzüne çıkaran mobil uygulama ekosistemine, Türk kullanıcılarına ve Türkçe’ye uygun çözümler ekleyen Buronya Mobile, Asistan B adlı Türkçe konuşan ve Türkçe olarak söylediklerinizi anlayabilen sayısal asistan geliştirdi.

Apple’ın Siri ve Samsung’un S Voice uygulamaları ile aynı mantıkta çalışan Asistan B, yerelleştirilmiş olarak çok daha kapsamlı özellikler sunuyor. Ayrıca Türkçe’ye ve Türk mobil cihaz kullanıcısının isteklerine uygun bir yapıda geliştiriliyor. Yabancı dillerdeki örneklerinden eksiği olmayan ancak yerelleştirilmiş birçok karakteristik işlevi içinde barındıran Asistan B, kullanıcılara sadece konuşarak akıllı telefonlarını kontrol edebilme ve birçok konu hakkında ansiklopedik bilgi alabilme olanağı tanıyor.

Görme engelliler için kolaylık

Görme engelli ve yaşlı kullanıcıların akıllı telefon kullanabilmesi adına da büyük kolaylık olan Asistan B, Google’ın TalkBack hizmetine uygun bir yapıda geliştiriliyor. Bu sayede akıllı telefon ve mobil cihaz deneyiminin çok daha farklı bir tabana, gelişmiş ve yaratıcı bir kullanım tecrübesi ile yayılması sağlanıyor. Üstelik bu heyecan verici uygulama tüm işlevleri ile ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Asistan B, Android 2.3 ve üzeri sürüme sahip tüm akıllı telefonlara ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Asistan B’nin sesle kontrol edilebilir veya sorgulanabilir bazı temel özellikler alarm kurma, yakındaki mekanlar hakkında bilgi alma, ile veya konuma göre detaylı hava durum bilgisi, ayarlara erişim ve bazı telefon özelliklerini yönetebilme, kapsamlı bir şekilde ansiklopedik bilgi alabilme, döviz ve altın fiyatlarını sorgulama, YouTube’da video arama, Google’da görsellere ulaşma, acil ve önemli telefon numaraları için otomatik arama yapma gibi özellikler yer alıyor.
ETİKETLER : Buronya Mobile

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics