Bilişim Dünyası Mobil 29 MAYIS 2014 / 14:29

Audi, TomTom’u seçti

Audi, Çin’de satışa sunacağı modellerinde kullanılmak üzere dünya navigasyon devi TomTom’un ürünlerini seçti.Audi, Çin pazarına sunacağı araçlarında kullanılmak üzere  navigasyon devlerinden TomTom’un (TOM2) eşzamanlı trafik uygulamalı ürünlerini seçti. TomTom’un eşzamanlı trafik bilgilerini sürücülere sunarak alternatif yollar bulmasını sağlayan uygulaması, ülkedeki trafik sorununu hafifletmeye de yardımcı olmayı hedefliyor. TomTom ilk olarak Audi A3 modeli için trafik hizmetleri sağlayacak

TomTom, harita bazlı navigasyon dışında aynı zamanda dünya pazarında eşzamanlı trafik bilgilerini sürücülere sunarak anında trafik bilgisi de veriyor. Sürücüler bu şekilde trafiğe yaklaşmadan önce yoğunluğu görüp alternatif güzergahlara girerek gitmek istedikleri yere daha hızlı ulaşabiliyorlar. Trafik uygulaması Çin'de karayolları, ana yollar ve ara yollar için kesin ve güncel trafik bilgileri sağlıyor.

TomTom Trafik Başkanı Ralf-Peter Schäfer konuyla ilgili şu açıklamada bulunuyor: "Artık yeni bir otomobil satın alırken, navigasyon, araçta en sık talep edilen özelliklerden biri haline geldi. TomTom’un gerçek zamanlı trafik bilgileri ile sürücüler gidecekleri yere daha hızlı ulaşabiliyorlar. Bu özellikeriyle TomTom, Çin'in karayolu ağlarında trafik sıkışıklığını hafifletmek için de yardımcı olacak.”

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics