Bilişim Dünyası Mobil 01 NİSAN 2013 / 15:58

Avea’dan M2M için özel SIM Kart

Avea, makineler arası iletişim alanındaki inovatif çözümlerini, bu çözümlere özel olarak geliştirdiği M2M SIM kartlarıyla destekliyor. Yeni M2M SIM kartları sayesinde ulaşım, lojistik, elektrik, su, mobil sağlık, görüntüleme ve kontrol sistemlerinin yanı sıra ödeme ve bankacılık sistemleri gibi pek çok alanda kullanılan cihazlar uzaktan takip edilip yönetilebiliyor.

Avea, ulaşımdan enerjiye, sağlıktan tarım ve hayvancılığa kadar birçok farklı sektörde müşterileriyle buluşturduğu M2M servislerini şimdi de bu servislere özel SIM kartlarla destekliyor.  Telefonica ile gerçekleştirdiği işbirliği ile  M2M SIM Kartlarını da müşterileriyle buluşturan Avea, son 3 yılda AR-GE Merkezi’ne 80 milyon TL yatırım yaptı.

Avea’nın sunduğu uluslararası standartlardaki M2M teknolojisiyle, telemetri/sayaç ve takip sistemlerinde doğru ölçümleme ve faturalandırma yapılıyorken; akıllı tarım ve uzaktan sera takip çözümleriyle de tarımda verimlilik ve doğal kaynaklarda tasarruf elde ediliyor. Öte yandan, Avea farkıyla sunulan araç takip çözümleriyle de saha ekipleri uzaktan etkin olarak yönetilip, rota optimizasyonu sağlanıyor.

Avea’nın hayata değer katan M2M çözümleri ile bireylerin hayatı kolaylaşırken,  kurumsal işletmelerin veya kamu kuruluşlarının toplam maliyet ve işgücünün yanı sıra zamandan da ciddi tasarruf etme fırsatı yakalayabileceklerini vurgulayan Avea Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadir Boysan,“Telefonica ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin ardından makineler arası iletişime özel olarak geliştirdiğimiz yeni M2M SIM kartlarımızla da M2M teknolojisinde dünya standartlarını takip ettiğimizi bir kez daha göstermiş olduk. Avea olarak, M2M çözümlerimizle kamu ve kurumsal müşterilerimizin verimliliğini artırırken zaman ve maliyetten tasarruf etme fırsatı sunarak destek oluyoruz. Bu şekilde uzun vadede işlerini daha da büyütüp, pazarda daha avantajlı bir konuma sahip olabileceklerine inanıyoruz. Bireysel müşterilerimizin ise M2M çözümleri ile günlük hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Geleceğe teknoloji üretme hedefiyle çıktığımız bu yolda ilerlemeye kararlıyız. M2M alanında sunduğumuz inovatif çözümlerimizle tüm müşterilerimizin hayatlarına değer katmak için çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde de hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimize yönelik farklı hizmetler geliştirebilmek adına makineler arası iletişim alanındaki yatırımlarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Standart (normal M2M SIM kart) ve Chip (endüstriyel SIM kart) formatında geliştirilen M2M SIM kartları, diğer kartlardan farklı olarak, -40 dereceden 105 dereceye kadar değişen, uç sıcaklık derecelerindeki ortamlarda çalışabiliyor. Nem, aşınma, sürtünme gibi dış etkenlere karşı da dayanıklı olan M2M SIM kartları 15 yıla kadar kullanılabiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN