Bilişim Dünyası Mobil 27 ŞUBAT 2013 / 11:42

Avea'nın “akıllı” oyuncakları satışa hazır

Avea, yeni nesil akıllı oyuncakları AppToyz, APPGEAR, iPawn ve Duo’yu Avea İletişim Merkezleri’nde satışa sunmaya hazırladığını duyurdu.

Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerin yanı sıra iPhone, iPad ve Windows Mobile cihazlarla da bütünleşik bir şekilde çalışabilen yeni nesil akıllı oyuncaklar, akıllı telefonları bir oyun konsoluna çevirerek aksesuarları ile birlikte kullanıcılara birden fazla oyun deneyimi sunuyor.

AppToyz’un iPhone’a takıldığında tüfeğe dönüşen AppBlaster ürünü, Jumbo firmasının tüm iPad’leri interaktif birer oyun makinesine çeviren iPawn’ı ve dünyanın en büyük robot ve dijital oyuncak üreticilerinden Wowwee’nin, iPhone’u bir uzay silahına dönüştüren Appgear ürünleri ve iPad’i bir oyun konsoluna döndüren Duo, çok yakında Avea İletişim Merkezleri’nde takipçileri ile buluşacak.

Satışa sunulacak olan yeni nesil akıllı oyuncaklar hakkında açıklama yapan Avea CEO’su Erkan Akdemir şöyle konuştu: “Avea olarak yine bir ilki gerçekleştiriyor ve yeni nesil akıllı oyuncakları müşterilerimizle ilk kez biz buluşturuyoruz. Yeni nesil akıllı oyuncakları Türkiye tüketicisi ile ilk bizim buluşturuyoruz çünkü Türkiye’de akıllı telefonun adresi Avea. Türkiye’de 2012’de satılan her 100 telefondan 45’i akıllı telefondu. Avea ise 2012 yıl sonunda yüzde 24’e ulaşan akıllı cihaz penetrasyon oranı ile bu alanda Türkiye’deki GSM operatörleri arasında en yüksek orana sahip. Türkiye’de indirilen her 10 uygulamadan ortalama 6.6’sı oyun uygulaması. 2011 sonunda daha da ivme kazanan akıllı cihazlarla birlikte çalışan yeni nesil oyuncak pazarının 2013’ün ilk çeyreğinde 8 milyar dolarına ulaşması ve bu oranın 2014 yılı sonunda ise toplam aksesuar pazarının yüzde 10’unu kapsayacağı öngörülüyor. Avea ise Türkiye’de akıllı cihaz penetrasyon oranı en yüksek GSM operatörü olarak böylesine büyük talep gören bir pazarda Türkiye’nin ilk ve tek operatörü olarak hizmet verecek.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics