Bilişim Dünyası Mobil 11 NİSAN 2014 / 14:07

Biletler artık mobile girdi

Turkcell’in mobil bilet servisi “Biletim Cepte” Biletix işbirliği ile hayata geçti. Biletim Cepte servisi ile biletler cep telefonuna SMS olarak geliyor ve etkinlik mekânına girerken görevlinin akıllı telefonundaki uygulama ile doğrulanıyor. Servisten tüm operatörlerin aboneleri faydalanabiliyor.

Servisi, internet ya da mobil cihazlar üzerinden kolayca satın alınabilen biletler için teslimat sorununu da ortadan kaldıracak. Böylelikle Biletix müşterileri özel teslimat noktalarına gitmek ya da etkinlik girişinde kuyruk beklemek zorunda kalmayacak.

Kağıt bilete gerek yok

Biletix’ten satın alnınan biletler, kullanıcının “Biletim Cepte” seçeneğini tercih etmesi durumunda, cep telefonuna SMS olarak geliyor. Biletix müşterilerinin etkinliği girebilmesi için gelen SMS’teki kodu etkinlik mekânına girişte görevlinin akıllı telefonuna okutması yeterli. Herhangi bir abonelik gerektirmeyen Biletim Cepte servisinden tüm operatörlerin aboneleri yararlanabiliyor. Tüm cep telefonu modelleriyle uyumlu olan servisi kullanmak için akıllı telefona ihtiyaç yok. İlk etapta seçili etkinliklerde geçerli olacak uygulamanın kısa süre içerisinde çok daha yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Turkcell Ürün ve Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Semih İncedayı, “Cep telefonunuza gelecek bilet teslimat noktalarına yapacağınız ziyaretleri ortadan kaldırdığı gibi bileti unutma ya da kaybetme derdine de son veriyor. Mobil bilet uygulamasını daha önce Türkiye A-Milli Takım maçları, FIFA U20 ve gnctrkcll Açık Hava Sineması etkinliklerinde pilot olarak gerçekleştirmiştik. Şimdi de eğlence sektöründen başlayarak bilet sağlayan bütün sektörlere açtık. Bu alandaki ilk uygulamamız olan Biletix işbirliğimizi önemsiyor, mobil ödeme ve Turkcell kanallarından bilet satışı ile bu hizmeti genişletmeyi planlıyoruz. Hedefimiz Biletim Cepte servisini bilet gönderiminde kolaylık isteyen bütün sektörlerin kullanımına sunmak” dedi.

Biletix Genel Müdürü M.Kemal Erdine ise “ Turkcell ile son işbirliğimiz olan “Biletim Cepte” servisi ile tüm cep telefonu kullanıcılarına Biletix’in geniş etkinlik ağına erişim imkanı sağlarken, kağıt tüketimini de en aza indirerek doğa dostu bir kuruluş olarak bir adım daha atmış bulunmaktan kıvanç duyuyoruz” yorumunu yaptı.

 
ETİKETLER : Biletix Turkcell