Bilişim Dünyası Mobil 03 OCAK 2013 / 12:15

Biz de isteriz !

Polaroid yepyeni bir alana adım atarak akıllı telefonlarla çekilmiş ve Facebook, Instagram, Picasa gibi platformlara yüklenen fotoğraflara anında baskı yapabilmek için mağazalar açıyor.

Dijital fotoğrafçılıktan önce çekildiği anda fotoğraf basabilen tek aletler Polaroid makinelerdi. Şimdi ise Polaroid, tekrar oyunun kurallarını değiştirecek bir hamle yapıyor. Fotobar adı verilen mağzalar açacak olan şirket, mobil aletlerle çektiğimiz fotoğrafların anında basılmasına imkan verecek.

Fotobar projesinin başındaki isim Warren Struhl konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “ Kameralı telefonların popülerliğinin artmasıyla birlikte bu aletlerle çekilen fotoğraf sayısı günde aşağı yukarı  bir buçuk milyarı buluyor. Fakat çekilen bu fotoğrafların çoğu bu aletlerin içinde hapsoluyor. Biz bu projeyle çekilmiş birçok fotoğrafın evlerde ve ofislerde sergilenmesi için çalışıyoruz.” Dedi.

Polaroid tarafından açılacak olan Fotobar’lar, kullanıcıların içerikleri kablosuz bağlantı ile masaüstü bilgisayara aktarabilecekleri ve çeşitli fotoğraf düzenleme programlarını kullanabilecekleri donanıma sahip şekilde hizmet vermeye başlayacak. Fotobar’da işleme alınan fotoğrafların, kırmızı göz düzeltme, karşıtlık, parlaklık, çerçeve, matlık gibi özellikleri üzerinde oynama yapılabilecek. Değişik fotoğraf filtrelerinin kullanılabildiği Fotobar’larda aynı zamanda düzenlenmiş fotoğraflarınızı kanvas, metal ve ahşap gibi birçok değişik malzemeye baskı yapılmasına imkan tanıyor. İşlemleri tamamlanan ürünler 72 saat içerisinde kullanıcıya postalanacak.

Polaroid Tüketici Elektroniği Fuarı’nda sunumunu yapacağı proje, Şubat ayında Delray Beach’de açılacak ilk mağaza ile başlayacak. 2013’de açılacak olan diğer dokuz mağazanın ise New York, Las Vegas ve Boston gibi şehirlerde açılması bekleniyor.
ETİKETLER : Fotobar Polaroid

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics