Bilişim Dünyası Mobil 16 NİSAN 2013 / 11:04

BlackBerry 10 yerelleşti

BlackBerry yaptığı bir açıklama ile BlackBerry Z10 akıllı telefonlarına yönelik bir dizi yerel uygulamanın BlackBerry World üzerinden temin edilebileceğini duyurdu. Uygulama ortakları arasında, mobil bankacılık, e-pazarlama, seyahat ve daha birçok sektörden önde gelen firmalar bulunuyor. 

BlackBerry Güneydoğu Avrupa ve Türkiye Genel Müdürü Alberto Acito, “Gerek BlackBerry 10 platformu gerekse uygulamalar konusunda çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Kullanıcılarımız hali hazırda mevcut olan uygulamalarımızın keyfini çıkarıyor. Sürekli büyüyen portföyümüzde ise bugün itibariyle 100 bini aşkın global uygulamanın yanı sıra, Türkiye’den kullanıcılarımıza özel olarak geliştirilen çeşitli yerel uygulamalar da yer alıyor” dedi. 

Yerel uygulamalar arasında, Cepyol, E eczane, Garanti Cep Şubesi, Garanti Cep Şifrematik, Hürriyet, İşCep, Kent Rehberi, Markafoni ve Yemeksepeti de bulunuyor. 
-Cepyol müşterilerin yurtiçi ve yurtdışı otobüs ve uçak biletlerini bulmasına, karşılaştırmasına ve satın almasına imkan veriyor

-E eczane ile müşteriler yakınlardaki tüm eczane ve nöbetçi eczanelerin listesine ulaşabiliyor

-Garanti Cep Şubesi Garanti Bankası müşterilerinin bankacılık işlemlerini gerçekleştirmesini sağlıyor

-Garanti Cep Şifrematik müşterilerin Garanti Bankası internet ve mobil bankacılik işlemleri için şifre oluşturmasına imkan veriyor

-Garanti e-Trader ile müşteriler ulusal ve uluslararası borsalardaki hisse senetlerini izleyebiliyor ve işlem yapabiliyorlar (önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak)

-Hürriyet, Hürriyet gazetesinin online portalı için olan mobil uygulamadır

-İşCep İş Bankası müşterilerinin bankacılık işlemlerini yapmalarına yardımcı oluyor

-Kent Rehberi ile müşteriler farklı lokasyonları harita üzerinde kategorize ederek sıralayabiliyor

-Markafoni özel alışveriş sitesi www.markafoni.com’un mobil alışveriş uygulaması

-Yemeksepeti uygulaması ile Yemeksepeti üzerinden online yemek siparişi verilebiliyor

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics