Bilişim Dünyası Mobil 02 EKİM 2013 / 20:06

BlackBerry emlakları satıyor

Sıkıntılarla başa çıkmaya çalışan Kanadalı akıllı telefon üreticisi BlackBerry, nakit ihtiyacını karşılamak için bazı emlak varlıklarını satabilir. Reuters’in farklı gazetelere dayandırarak verdiği habere göre, BlackBerry emlak şirketlerine danışarak, en kısa zamanda en yüksek olası gelir elde edilebilecek fikirleri ortaya koymasını istedi. Şirket birçok alternatifin yanında, bazı varlıklarını satarak bunları değerlendirmeyi hedefliyor.

iPhone ve Google’ın Android işletim sistemi karşısında önemli ölçüde pazar payı yitiren BlackBerry, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada da istihdamının üçte birini oluşturan 4 bin 500 kişi ile yollarını ayıracağını bildirmişti. Haberde yer alan bir BlackBerry açıklaması ise şirketin maliyetleri azaltma çabasında olduğuna, bu çabalar içinde optimizasyonun da bulunduğuna işaret ediyordu.

BlackBerry, hisse başına 9 dolarlık geçici bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma kapsamında hisseler Fairfax Financial Holdings Ltd’in liderliğindeki konsorsiyum tarafından tutulacak. Ama şirket hisseleri o günden bu yana teklif fiyatının oldukça altına geriledi. Bu da anlaşmanın başarısı konusunda yatırımcıları şüpheye düşürüyor.

Emlak satış süreçleri, BlackBerry’den pay alma potansiyeli taşıyan şirketler için onu daha etkileyici bir hedef haline getirebilir. Ama bir tarafta da, Fairfax gibi bu tarz satın alma ilgisi gösteren şirketler en pratik haliyle ‘varlıkların değeri konusunda detaylı ve gerçekçi tahminler’ arıyor da olabilir.

 
ETİKETLER : BlackBerry

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics