Bilişim Dünyası Mobil 08 MART 2013 / 10:43

BlueStacks'a Intel desteği

Android uygulamalarının bilgisayar ortamında çalıştırılabilmesini sağlayan ‘LayerCake’ uygulamasının geliştiricisi Bluestacks, VentureBeat’e yaptığı açıklamada Intel Capital’in kendilerine üstü kapalı bir yatırımda bulunduğunu belirtti.

Yatırımdaki ilk amacın Bluestacks’in ürettiği yazılımın Intel’in yongalarıyla uyumlu olmasını sağlamak olduğunun belirtildiği açıklamada, bu yatırımın aynı zamanda Intel’in x86 tabanlı mobil işlemciye sahip sadece Avrupa’ya özel Motorola Razr i gibi telefonlara da büyük faydası dokunacağı söylendi.

Bluestacks’ın Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Gargiulo, Intel’in PC dünyasında çok güçlü bir ekosistem olduğunu ve mobil dünyaya adım atmak için çaba sarf ettiklerini belirtti. Gargiulo aynı zamanda Android tabanlı telefonlarda sürekli daha fazla Intel yongası bulunacağını ve bu açıdan anlaşmanın tamamlandığını sözlerine ekledi.

Bluestacks geçtiğimiz Eylül ayında AppZone tarafında elini güçlendirmek için AMD ile bir anlaşma yapmış, bunun üzerine Intel’de ilişkilerini geliştirmek için harekete geçmişti.

Intel Capital yöneticilerinden Dave Flanagan ise çeşitli açıklamalarında kullanıcıların bütün platformlarda popüler uygulamalara erişme ve bu tecrübeyi yaşamasının önemli bir nokta olduğunu belirtti.  Bluestacks ile ilgili fikirlerini belirten Flanagan, bu yazılımın mobil uygulamaları her türlü cihazda çalıştırabilmek için çok önemli bir aracı olduğunu da sözlerine ekledi.

Intel aynı zamanda kendi uygulama paylaşım platformu AppUp’daki Talking Tom ve haber uygulaması Pulse gibi 23 uygulamanın BlueStacks uyumlu olacağını duyurdu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics