Bilişim Dünyası Mobil 16 MART 2016 / 15:10

Bu devirde mobil cihazda yavaşlık hiç çekilmiyor

360 Security, akıllı telefon sahiplerinin cihazlarındaki performans beklentilerine yönelik yaptığı araştırmayı yayımladı. 320 milyon kullanıcının analizlerine dayanılarak yapılan araştırmada, Android işletim sistemine sahip 80 milyon akıllı telefon kullanıcısı marka ve modelden bağımsız olarak cep telefonunun yavaşlığından yakınıyor.
Kullanıcıların hız ve güvenlik tanımı virüs, Trojan ve açıklarla sınırlıyken, mobil internet çağı ile birlikte bu kalıpların dışına çıkıldığına işaret eden 360 Mobile Security Global Operasyon Direktörü Huang Yan, şu yorumu yaptı:
“Akıllı telefon kullanıcılarının birincil ihtiyacı güvenlik. Virüsler ve saldırılardan korunmanın yanı sıra kullanıcılar yeni aldıkları veya son 1 yıl içinde değiştirdikleri telefonlarını hızlandırmak ve daha uzun süre kullanmak istiyor. Yaptığımız araştırmada karşılaştığımız sorunlar arasında, telefonların ısınma problemi ve yetersiz hafıza da var. Ocak 2016’da yaptığımız bu araştırmada, 1 ayda 2 milyar 50 milyon işlem gerçekleştirildi. Virüs temizliğinin yanı sıra telefonlarının yavaşlığından şikayetçi olan 120 milyon kullanıcı hızlandırıcı özelliğini kullandı. 100 milyon kullanıcı temizleyici, yine 100 milyon kullanıcı ise güç tasarruf özelliğini kullandı. 2015 yılına göre telefonlarını optimize etmek isteyen kullanıcı sayısında yüzde 37 artış gözlemledik.”
 
ETİKETLER : 360 Security

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics