Bilişim Dünyası Mobil 24 ŞUBAT 2016 / 11:02

Citrix’ten ‘mobil trafik yönetme’ ekonomisi

Mobil ağın doğası, özellikle şifreli mobil video ve içeriğin yükselişi, LTE ve gelişmiş LTE ağlarının oluşturulmasıyla hızlı bir şekilde büyüyen mobil trafiğiyle önemli ölçüde değişti. Bu trend, kendi altyapıları içinde stratejik platformlardan en iyi toplam sahip olma maliyetini (TCO) elde etmeye çalışan servis sağlayıcıları için son derece yıkıcı oldu. Servis sağlayıcıları dinamik trafik trendlerine hazır bir şekilde uyarlanabilen ve LTE ağlarının faydalarını en üst düzeye çıkartabilecek son derece verimli ve karlı hizmetler sunmalarına yardımcı olan platformlara ihtiyaç duyuyor. Servis sağlayıcıları ayrıca, günümüzde büyük ölçüde daha az duraklayan videolarla yüksek kalitede medya içeriği anlamına gelen abonelik deneyimini geliştirmeye odaklı yüksek teknolojilere gereksinim duyuyor. Citrix, bu ihtiyaçlar için yeni bir çözümünü pazara sundu.  Citrix, ölçeklendirilebilir, yüksek performanslı NetScaler platformu mimarisi ile kanıtlanmış ByteMobile optimizasyon teknolojisini içeren yeni NetScaler T1000 serisinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu Citrix çözümü, mobil trafiği yönetim ekonomisini büyük ölçüde geliştirecek. NetScaler T1000 servis sağlayıcılarına, zenginleştirilmiş bir mobil abonelik deneyimi için optimizasyon teknolojisiyle gelişmiş ağ verimliliği için ADC teknolojisini bir araya getiren sektör lideri fiyat-performans platformunu sunacak. Servis sağlayıcılar için NetScaler T1000 şu ek faydaları sağlıyor:
 
Tek bir platformda birden fazla işlevi birleştiriyor: Operatörlere S/Gi-LAN dağıtımını kolaylaştırma ve karmaşıklıkla verimsizliği azaltma imkanı sağlıyor. En etkili konsolide senaryo; telko sınıfı ağ adresi çevirimi (CGNAT), veri düzlemi yük dengelemesi, optimizasyon ve trafik yönlendirme içermesi şeklinde.
 
Ölçeklenebilir mobil S/Gi-LAN hizmetleri: Operatörlere ağ kullanımında optimizasyon ve yük dengeleme, CGNAT, veri düzleminde optimizasyon ve trafik yönlendirme, LTE DNS, SMPP, SIP ve kontrol düzleminde Diameter yük dengeleme olanağı sağlar.
 
Farklı ağ boyutlarını adreslemek için platform ve ölçeklenebilirlik seçenekleri: NetScaler T1000 20 Gbps’den100 Gbps’ye ve 100 Gbps’den 160 Gbps’ye, daha yüksek iş hacimleri için lisans yükseltmelerine izin veren büyüdükçe-öde seçenekleriyle geliyor. Ayrıca, cihazların kümelemesi kapasiteyi 3.3 Tbps’ye kadar ölçeklendirilebiliyor.
 
Geliştirilmiş CAPEX ve OPEX: NetScaler T1000 gigabit kapasitesi başına maliyeti düşürücü etkiye sahiptir, ASIC tabanlı platformlara göre 1/3 oranında  maliyeti düşürür. Mobil operatörler NetScaler ile ağlarını geliştirirken, toplam sahip olma maliyetlerini düşürebilirler.
 
Otomatik ve sanallaştırılmış ağlara geçiş: NetScaler Red Hat ve Mirantis gibi popüler openstack dağılımları, sertifikalı ve bir fiziksel ağ fonksiyonu olarak dağıtılabilir. NetScaler sanal ADC’ler, VPX, NetScaler PNF’lerle hibrid bir ağ içinde biraraya gelerek aynı yönetim çerçevesini kullanarak yönetilebilir. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics