Bilişim Dünyası Mobil 19 HAZİRAN 2013 / 16:10

DenizBank uygulamaları Windows 8’in fırsatlarıyla güçlendi

DenizBank, Windows 8’e uyumlu hale getirdiği mobil uygulamalarla kendi iç süreçlerini daha verimli hale getirirken, müşterilerine kolaylık sağlıyor.

Çağdaş yaşam ve çalışma tarzına uyum sağlayacak yenilikçi projelere önem veren ve hızla hayata geçiren DenizBank, fastPay, Sıramatik, MyDenizBank ve Direk Satış uygulamalarını Windows 8 ekosisteminin bütününü kapsayacak şekilde devreye aldı. Uygulamalar Windows 8, Windows 8 RT ve Windows Phone 8 işletim sistemlerinin tümüyle uyumlu olarak çalışıyor.

Uygulamalar, finans sektörünün ihtiyaç duyduğu bilgi teknolojileri hizmetlerini sunmak amacıyla 1987 yılında kurulan Intertech tarafından hayata geçirildi. Intertech Genel Müdürü Ömer Uyar, Microsoft ile olan işbirliğine ve yeni uygulamalara dair şu bilgileri verdi: “Microsoft ile süren güçlü iş ortaklığımızla birlikte Windows 8 tablet ve Windows Phone ürün ailesini ilk kullanmaya başlayanlar arasında yer aldık. Teknolojiye yeni bir bakış açısı getiren Windows 8, çalışanlarımızın ve müşterilerimizin de büyük beğenisini kazandı ve verimlilik alanında ciddi kazançlar elde etmemizi sağladı. Intertech olarak her geçen gün daha mobil olmayı gerektiren bir dünyaya yakışır mobil uygulamalar geliştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. DenizBank tarafından kullanılan fastPay, Sıramatik, Direkt Satış ve MyDenizBank tablet uygulamaları bu çabalarımızın ürünü.”

Windows 8 yüklü 3 bin 500 mobil cihaz verimlilik için çalışıyor

DenizBank saha satış uygulamaları, DenizBank’ın ortaya koyduğu uygulamalar arasında en kapsamlı uygulamalardan biri olarak dikkat çekiyor. Microsoft Teknoloji Stratejisti Cüneyt Batmaz, ilk fazda bütünleşik olarak çalışan yaklaşık 3 bin 500 cihazdan ve son derece güçlü ve esnek bir senaryodan oluşan sürecin işleyişini şöyle özetledi: “Saha satış projesi 3 ana platformdan oluşuyor. İlk olarak taşınabilirliği ve uzun pil ömrüyle öne çıkan Windows 8 RT tabletleri kullanan saha satış personeli, sahada dolaşarak kredi kartı başvurusu ve kredi başvurusu gibi ürünlere dair talepleri topluyor. Alınan talepler, genellikle şubede çalışan yarı mobil profesyonellerin onayına düşüyor. Buradaki kullanıcılar cihazlarını gerektiğinde tablet, gerektiğinde dizüstü şeklinde kullanmak istiyorlar. Cihazın şirket etki alanına kaydolması ve eski nesil uygulamaları çalıştırması gerektiği için bu gruptaki personel klavyesi ayrılabilen Windows 8 Pro cihazlarıyla çalışıyor. Son olarak satış personeli, Windows Phone 8 üzerinde çalışan uygulamayla tüm süreçleri sorgulayabiliyor ve gerektiğinde bu sürece müşteri belgelerini, fotoğraflarını ekleyebiliyor.”

DenizBank tarafından Windows 8 platformu üzerinde sunulan FastPay, Sıramatik, Direk Satış, MyDenizBank uygulamaları banka müşterilerinin birçok ihtiyacına çözüm üretiyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics