Bilişim Dünyası Mobil 27 ŞUBAT 2013 / 12:05

Ericsson ürünleri göz kamaştırdı

Bu yıl yenilenen fuar alanında ikinci salonda yerini alan Ericsson, her yıl olduğu gibi bu yıl da çözümlerini ekosistemindeki iş ortaklarına ve ziyaretçilere tanıttı. Ericsson’ın bu yıl öne çıkarttığı başlıklar ise SDN (Service Provider software-defined Network), LTE, HSPA, OSS ve BSS ve VoLTE oldu.

Bu yıl MWC’de önemli ürünlerini tanıttıklarını belirten Ericsson Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölge Başkanı Anders Lindblad, “Mobil genişbant, telekom altyapısı ve IP radyo arayüzleri bizim için ilk sıralarda yer alıyor. Mevcut trafiği yönetmek tarafında da çözümlerimiz var. Önemli işlerimizden bir tanesi servis geliştirme. Bu alan küreselde ve EMEA’da çok hızlı büyüdüğümüz bir alan. Türkiye’de ve bölgede çok fazla fırsat var” dedi.

Networked Society (Dijital Toplum) tarafının da çok hızlı bir dönüşüm içinde olduğunu ifade eden Lindblad, “Topluma nasıl fayda sağlanır? Birincisi ekonomik olarak. İkincisi BIT endeksini yükselterek ve üçüncüsü de sürdürülebilirlik. Bunların tamamı bir araya geldiğinde de Dijital Toplum inisiyatifimiz durmadan devam edecek bir süreç” şeklinde görüş belirtti.

Anders Lindblad ile yaptığımız röportajın devamını BThaber’in 4 Mart’ta yayınlanacak 911. sayısında okuyabilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics