Bilişim Dünyası Mobil 31 OCAK 2014 / 15:03

Evler sahiplerini kendileri buluyor

Emlak sektörüne giren "eşzamanlı arama" teknolojisiyle  evler artık sahiplerini kendileri buluyor.

Emlak sektöründe mobil uygulamaların önemi artıyor. Mobil uygulamalar aracılığıyla gönderilen anlık bildirimler ile kullanıcılara fırsatı bildiriyor. Metrekare.com tarafından geliştirilen “Filtreyi Kaydet” özelliği sayesinde kullanıcılar, aradıkları özelliklere uygun ev ilanları yayınlandığında anlık olarak bilgilendiriliyor.

Her geçen gün mobil dünyaya daha fazla dahil olan emlak sektöründe “Eşzamanlı Emlak Arama” dönemi başladı. Ev ilanlarında aradıkları özellikleri kaydeden kullanıcılar, kendilerine uygun ilanlar eklendiği anda bilgilendiriliyor.

Mobil cihazlardan ilan ekleme

Emlak arama konusundaki teknolojik gelişmeler ise bununla sınırlı kalmıyor. Android ve iPhone telefonlar için geliştirdiği uygulamaları kullanıcılarına ücretsiz olarak sunan Metrekare.com, cep telefonu üzerinden ilan eklenebiliyor. Mobil cihazlar üzerinden çekilen ilan fotoğrafları mobil uygulamaya anında yüklenerek birkaç dakikada yeni bir emlak ilanı verilebiliyor.

Yer bildirimine duyarlı arama
Uygulama, kullanıcının bulunduğu bölgeye yakın satılık ve kiralık evleri harita üzerinde görüntülemeyi sağlıyor. Kullanıcılar il, ilçe, mahalle seçerek diledikleri bölgede arama yapmanın yanı sıra “Etrafımda Ara” özelliğini kullanarak yakınlarındaki ilanlara kolayca ulaşabiliyor. Arama yaparken fiyat, metrekare, bina yaşı, oda sayısı gibi filtreler kullanılıyor.Uygulamaya www.metrekare.com adresinden ulaşabilirsiniz.