Bilişim Dünyası Mobil 07 HAZİRAN 2013 / 12:00

Eylemciler Zello ile haberleşiyor

Gezi Parkı’nda başlayan Türkiye’nin tüm illerine yayılan eylemler sırasında haberleşmek için internet üzerinden telsiz gibi konuşma imkanı veren Zello uygulaması kullanılıyor.

Eylemler sırasında sosyal medya araçlarının ne denli etkili kullanıldığı biliniyor. Zello ise Twitter ve Facebook gibi paylaşım araçlarına alternatif olarak sesli mesaj iletilmesine olanak tanıyor. Veri iletişimi kuran uygulama akıllı telefonları bir telsize dönüştürüyor. Kurulan gruplar sayesinde eylemciler etrafındaki kişilerle iletişime geçebiliyor.

Uygulama ilgili detaylı bilgiye http://zello.com/ adresinden ulaşabilirsiniz. Eylemler sırasında kaydedilen Zello konuşmalarından bazılarını aşağıdaki videoda dinleyebilirsiniz.

ETİKETLER : Zello

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN