Bilişim Dünyası Mobil 24 ARALIK 2015 / 14:36

Geniş sensör ağı, yeni yatırımı beraberinde getirdi

Geniş bir sensör (beacon) ağına sahip olan ve özellikle Google projesi Physical Web konusunda yaptığı atılımla küresel beacon pazarının en önemli oyuncularından biri olan Blesh, ikinci yatırım turunu 7,5 milyon TL yatırımla açtı. Blesh’in yeni yatırım turuna; mevcut ortaklar Ali Sabancı, Turgut Gürsoy, Emre Berkin ve Kemal Cılız katılırken, yeni yatırımcı olarak da TRPE Capital bu turda lider  yatırımcı olarak yer aldı.
12 binin üzerinde beacon'ı iki yıldan az sürede Türkiye geneline yerleştiren Blesh, Türkiye’nin önde gelen marka ve kuruluşlarının mikro konum hedefli mobil iletişim kampanyalarının yönetimlerinde çözüm sağlıyor. Blesh’in ülke geneline yayılmış beacon cihazları perakende mağazalarında, banka şube ve ATM’lerinde, havaalanlarında, metro istasyonlarında, AVM, cafe ve restoran zincirleri ile 250’nin üzerinde plaza ve üniversitede aktif olarak çalışıyor.
Blesh CEO’su Devrim Sönmez, ikinci turda aldıkları ek yatırımla ekiplerini büyütüp daha fazla marka ve mobil uygulamayla işbirliği yapmak için çalışacaklarını ve 2016 sonuna kadar da 30 bin beacon’ı geçeceklerini söyledi. Küresel pazar hedeflerinde ise Google ile iş ortaklığının geliştirilmesi ve Blesh’in Silikon Vadisi’ndeki organizasyonunun güçlendirilmesi var.
ETİKETLER : Blesh

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN