Bilişim Dünyası Mobil 29 AĞUSTOS 2013 / 14:57

Hayal Ortağım artık akıllı telefonlarda

Turkcell hayal ortağım servisi ücretsiz GollerCepte hizmeti ile görme engelli abonelerine, maçları takip edebilme ve golleri cep telefonu üzerinden anında dinleyebilme imkanı sağlıyor.

Turkcell Hayal Ortağım
Türkiye ve dünyadan tüm güncel haberleri, 50’ye yakın köşe yazarının güncel yazılarını, Anadolu Ajansı güncel haber akışını, Milli Kütüphane Başkanlığı arşivinde yer alan 4000 kadar kitabı, çeşitli başlıklar altında yer alan eğitimleri sesli olarak dinleyebiliyorlar.
Uygulamanın görme engelli 5000 aktif kullanıcısı var. Hayal ortağım servisi, web sitesindeki kayıt formu doldurduktan sonra bir gün içinde 8020’yi arayarak kullanılabiliyor. Servis artık iPhone ve Android kullanıcıları için ücretsiz uygulama olarak da sunuluyor.

GollerCepte

Engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçlayan Turkcell, görme engelli aboneleri için ücretsiz bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Spor ile teknolojiyi görme engelliler için buluşturan sesli GollerCepte hizmeti, Turkcell’in Young Guru Academy (YGA) işbirliğiyle gerçekleştirdiği ve IVR üzerinden erişilen Turkcell Hayal Ortağım Servisi üzerinden, Turkcell abonesi görme engelli futbolseverlere sunuluyor.

Takımını seç, kaydını yap
Başlangıçta sadece Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor taraftarları için verilecek hizmet daha sonra diğer Süper Lig takımları için de verilmeye başlanacak.
Servise kayıt olan abonelerin ilk olarak taraftarı olduğu takımı seçmesi gerekiyor. Ardından ilgili takımın Spor Toto Süper Lig maçlarındaki golleri maç anında TRT iş birliği ile Radyo 1’den elde edilen ses klipleri şeklinde kaydediliyor ve aboneye ulaştırılıyor.

Hayal ortağım artık iPhone ve Android kullanıcıları için uygulama olarak da sunuluyor. iPhone kullanıcıları uygulamayı AppStore’dan, Android kullanıcıları da Turkcell T-Market ve GooglePlayden ücretsiz indirebilirler.

 
ETİKETLER : Android Turkcell Uygulama

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics