Bilişim Dünyası Mobil 21 ŞUBAT 2013 / 15:12

IBM mobil hizmetlerini genişletiyor

Teknoloji hizmetleri üreten IBM, mobil çözümlerini genişlettiğini duyurdu. Buna göre şirketin portföyünde güvenlik, taşınabilir cihaz yönetimi gibi temel uygulamaların yanı sıra analitik ve uygulama geliştirme hizmetleri de eklendi.

IBM’in MobileFirst adını verdiği çözümle birlikte –elbette IBM’in verdiği bilgilere göre- şirketler yeni bir mobil ticari uygulamanın yaratılmasından, çalışanların mobil cihazlarının yönetimine kadar her şeyi tek sistemde yürütebilecek.

Reuters’a açıklamalardan bulunan analist Maribel Lopez, “Kim ileride başarılı olmak istiyorsa mobilde güçlü olmalıdır. IBM için de kritik bir konu bu. Zira kendilerinin de kabul ettiği gibi gelecek bulut, mobil ve büyük veri üzerinde şekillenecek” açıklamasında bulundu.

Şu anda benzer bir çözüm yalnızca SAP’de bulunuyor. IBM, 2006 yılından bu yana mobil alandaki yetkinliğini artırmak için 10’dan fazla satın alma gerçekleştirdi. Şirket son olarak mobil analitik şirketi TeaLeaf ve tabletlerle akıllı telefonlara geliştirme ve yönetim yazılım sağlayan Worklight’ı bünyesine katmıştı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics