Bilişim Dünyası Mobil 11 ŞUBAT 2013 / 14:49

Intel’in yeni telefonu Yolo

Intel, Afrika’nın önde gelen iletişim operatörlerinden Safaricom’la birlikte yeni akıllı telefonu Yolo’yu pazara sundu.

Intel’in gelişmekte olan pazarlar için piyasaya çıkardığı yeni akıllı telefon Yolo ile Kenya’da ilk kez akıllı telefon almayı düşünen kullanıcılar hedeflendiği açıklandı. Yolo, Kenya’da Safaricom mağazalarında 500 Mb internet paketi ile birlikte 125 dolardan satışa sunuldu.

Intel Atom Z2420 işlemci üzerinde çalışacak olan Yolo akıllı telefon, 3.5 inç dokunmatik ekran, FM radyo desteği, genişletilebilir hafıza ve uluslararası dolaşım için Intel’in XMM 6265 modemi ile birlikte HSPA+ modem desteği de içerecek. Cihazda, McAfee mobil güvenlik yazılımının yanı sıra veri yedekleme ve depolama özellikleri de sunulacak. Yolo, 1.2 GHz hızlara kadar çıkabilen Hyper-Threading teknolojisi ile birlikte, 1080p HD video yakalama desteğine ve bir saniyede beş megapiksel kalitede yedi fotoğraf çekebilen bir kameraya sahip olacak.

Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Ayşegül İldeniz, Afrika’nın son 15 yılda inanılmaz bir değişime uğradığını ve teknolojinin Afrika’nın dönüşümünde önemli rolü olduğunu ifade etti. Kenya’nın Afrika’da teknoloji alanındaki öncülüğüne dikkat çeken İldeniz, ülkede PC’ler aracılığıyla internet kullanımının 2011’den 2012’ye yüzde 19 oranında arttığını, ülkenin kıtada internet patlamasına öncülük ettiğini vurguladı. Intel’in Afrika’nın teknolojideki gelişimine katkıda bulunmak için çalıştığını kaydeden İldeniz, Yolo’yu tasarlarken de Afrikalı kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerini dinlediklerini ve buna göre bir cihaz tasarladıklarını anlattı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics