Bilişim Dünyası Mobil 03 OCAK 2013 / 15:14

InterDigital'den şirketlere rest

Mobil teknoloji şirketi InterDigital ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu’na Huawei, Nokia, Samsung ve ZTE’nin patent ihlali yaptığı iddiasıyla şikayette bulundu. InterDigital ihlal içeren ürünlerin piyasadan çekilmesini istedi.

İddiaya göre WCDMA-cdma2000 ve LTE uyumlu cep telefonları, USB bellekler, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve bu aletlerin bileşenlerini oluşturan çeşitli 3G ve 4G kablosuz bağlantı aletlerinin yedi adet InterDigital patentini ihlal ettiği açıklandı.

Bu girişime ek olarak Delaware Bögle Mahkemesi’nde de aynı ürünlerle ilgili olarak ek bir dava daha açıldı. Şirket, makul avukatlık ücretleri dahilinde maliyetleri kurtarma ve kalıcı zararları telafi etmek amacıyla dava açtıklarını belirtti.

InterDigital yakın zamanda yaptığı açıklamada RIM ile olan anlaşmalarının LTE, İleri LTE ve 4G destekli ürünleri de kapsayacak şekilde uzatıldığını belirtmişti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN