Bilişim Dünyası Mobil 07 OCAK 2013 / 14:27

iPhone 6 fısıltıları

yazılım geliştiricileri, iPhone uygulamaları kullanım kayıtlarında yeni nesil iPhone ve işletim sistemi hakkında bilgilerin belirmeye başladığını belirtti. Siteye bilgi veren geliştiricilerden bir tanesi, Apple’ın ‘iPhone 6.1’ adında bir prototip denediğini, cihazın iOS 7 işletim sistemiyle çalıştığını belirtti.

Apple, iPhone 5’in piyasaya sürüldüğü günden bu yana yaşadığı hayal kırıklığı ve Samsung’un Galaxy S III ile yakaladığı başarıdan sonra pazardaki liderliğini kaybetmişti. Bu durumdan rahatsız olan şirketin, pazardaki dengeyi tekrardan sağlamak adına iPhone 6 için test çalışmalarına başladığı ve 2013 yılında iOS 7 işletim sistemiyle birlikte, yeni iPhone’u da kullanıcılarla buluşturacağı iddia edildi.

Apple’ın 2012 sonlarında piyasaya sürdüğü iPhone 5, süper hızlı veri indirme teknolojisi LTE ve 4G bant genişliği özelliklerindeki farklılıklara dayalı olarak iPhone5.1 ve iPhone 5.2 tanımlayıcı adlarına sahip. Üzerinde çalışıldığı belirtilen modelin adının iPhone 5S olabileceği düşünülse de, bu konuda kesin bir bilgi verilmedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN