Bilişim Dünyası Mobil 21 MAYIS 2013 / 09:38

Kadınlar mobil pazar yerinde

Vodafone, ‘Önce Kadın Programı’ ile Türkiye’de ilk kez kadınların sosyal ve iletişim ihtiyaçları ile ekonomiye katılımlarına cevap veren hizmetleri tek çatı altında topladı. Programa yeni eklenen ‘Önce Kadın / 81 İl Kadın El Emeği Sergisi’ ile Vodafone’un ‘mobil sanal pazar yeri’ 81 ilden kadınların el emeği, yeteneği, yaratıcılığı ve üretkenliğini bir araya getiriyor.

Türk kadınındaki potansiyelin girişimciliğe ve ekonomiye dönüşmesi yolunda önemli bir girişim olan mobil sanal pazar yeri sayesinde kadın emeği, dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerle buluşacak. Ankara’da 8 Mayıs’ta Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray’ın katılımıyla açılan ‘Önce Kadın / 81 İl Kadın El Emeği Sergisi’nde 81 ilden 450’yi aşkın kadın, el emeği ürünlerini 4 gün boyunca sergileme imkânı buldu. Vodafone, kadınların el emeği ürünlerini ücretsiz olarak Türkiye’nin her yerinden ulaşılabilecek mobil sanal pazar yerine taşıyor ve onların tüm dünyaya açılmasını sağlıyor. Hizmet sayesinde 81 ilin el emeği ekonomiye Türkiye’nin ilk mobil pazar sanal yerinde buluşuyor.

Açılış öncesinde; ünlü tasarımcılar, iş kadınları ve editörler, sergiye katılan kadınlarla bir araya gelerek, iş geliştirme ve markalaşmaya yönelik yol gösterici önerilerde bulundu. Serginin açılışının ardından düzenlenen ‘Türkiye’de Anne Olmak... Annelerimiz’ konulu panelde ise, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan,sanatçı Mehmet Aslantuğ, gazeteci Ekrem Dumanlı, sanatçı Beyazıt Öztürk ve iş adamı Ali Ülker annelerini anlattı.

Kadınların gücüne teknolojiyle güç katılıyor

Serpil Timuray, konuyla ilgili “Sınırların ortadan kalktığı günümüzde, küresel ölçekte yükselen en önemli potansiyellerden birini kadın gücü oluşturuyor. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde küresel ekonomiye 1 milyar kadının katılacağı öngörüsüyle hızlı adımların atılması, kadın istihdamının artırılmasıyla toplumsal yaşamda eşitliğin sağlanmasının ‘akıllı ekonomi modeli’ olarak benimsenmesi gerekiyor. Vodafone Türkiye olarak, ‘Teknoloji Hayatın Hizmetinde’ vizyonuyla, kadınların gücüne teknolojiyle güç katarak, sosyal ve ekonomik hayattaki varlıklarını artırmayı hedefliyoruz. Ülkemizde bir ilk olarak kadına yönelik çok boyutlu ihtiyaçlara tek çatı altında hizmet vermeyi amaçlayan, kadın konusunda somut katkı yapan ve sosyal iş modeli anlayışıyla kurguladığımız ‘Önce Kadın Programı’nı kısa bir zaman önce duyurduk. ‘Önce Kadın Programı’ vizyonumuz doğrultusunda, kadınların gücüne teknolojiyle güç katarak, sosyal ve ekonomik hayattaki varlıklarını artırmayı hedefleyerek, üreten kadınların ekonomiye katılımlarını artıracak önemli bir adım daha atıyoruz” açıklamasında bulundu.

El emeği ürünler için ‘Vodafone Önce Kadın İlan Servisi’

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı himayesinde hayata geçen ‘Önce Kadın El Emeği Sergisi’ ile, kadınların ekonomiye katılımları ve girişimcilik fırsatlarından daha fazla faydalanmalarının teşvik edilmesi hedefleniyor. ‘Önce Kadın / 81 İl Kadın El Emeği Sergisi’nde yer alan kadınların el emeği ürünleri, ‘Vodafone Önce Kadın Programı’ kapsamında Türkiye’de bir ilk olan ‘Vodafone Önce Kadın İlan Servisi’ ile ücretsiz olarak Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com’daki Vodafone Önce Kadın mağazasına taşınıyor. Kadınların el emeği ürünlerini satın alarak, ekonomiye katkıda bulunmak isteyen herkes mağazayı ziyaret ederek kolaylıkla işlem yapabiliyor.
ETİKETLER : Vodafone

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics